Letztes Spiel:74:63Mi 08.05.vs JenaBericht
Letztes Spiel:64:78Fr 10.05.in JenaBericht
Auswärts:Fr 17.05.19:30 Uhrin Trier
Heimspiel:So 19.05.16:00 Uhrvs TrierTickets kaufen

Veliki preokret Frankfurta

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Englezi su narod koji jako poštuje tradiciju. Da su ponekad i u pravu uverili smo se večeras na duelu Vajsenfelsa i Frankfurta.MBC nije dobio Skajlajnerse od februara 2014, a Frankfurt je dobio poslednjih osam utakmica. „Vukovi“ su u seriji od 4 vezana poraza, a još čudnija sitacija je sa njihovim trenerom Vojčehom Kaminskim koji je od kluba“ dobio slobodno“, ali zvanično još uvek nije smenjen.

Krenuli su gosti ekspresno sa pet brzih poena. Uzdrmani fomaćini nakon svih dešavanja oko i na samom terenu vrlo brzo su se sabrali i došli do svoje igre. Prvo je za MBC povukao bivši igrač Detroit Pistonsa Majkl Gbiniže, pa je nastavio Kameron Džekson da bi do svojih „pet minuta“ došao i najbolji igrač sastava iz Vajsenfelsa Strahinja Mićović. Sve se to naravno odrazilo na rezultat. Gosti su pokušali da uspostave dominaciju pod košem preko Leona Kracera, a kad to nije prošlo ponovo se pokušalo idividualnim rešenjima u napada. Odbrana Frankfurta nije funkcionisala dobro za poluvreme je primljen čak 50 poen i delovalo je da će Vajsenfels drži utakmicu pod kontrolom.Gosti su očajno šutirali penale (10-16), te su na velikoj pauzi gubili 50-43.

Nakon pauze „vukove“ je krenuo i šut za tri poena, pa su vrlo brzo došli do dvocifrenog vođstva. U finišu treće deonice domaćini su vodili sa 79-63, i malo ko se setio tradicije da Franfurt već pet godina nije izgubio od večerašnjeg rivale.

A onda je usledilo završinih 10. minuta o kojima će navijači Skajlajnersa dugo pričati. Na terenu se pojavio neki sasvim novi tim iz Frankfurta. Povukao je sa dve brze trojke Metiju Mkvejd, odlično se na njegovu seriju nadovezao Leon Kracer. Sve je to sjajno tokom čitave utakmice isparatio Lamont Džons. Svoju rolu u preokretu imao je i neizbežni Kvantez Robertson, i uvek pouzdani defanzivac Hakim Vargas koji je pogađao kad je bilo najbitnije. Gosti su poveli u 35. minutu, sa 86-84, a MBC je definitivno nokautirao Ričard Frojdenberg sa svojih sedam vezanih poena. Ključ pobede je ležao u kolektivno odličnom izdanju u poslednjem kvartalu, te sjajnoj odbrani pa su gosti ovu deonicu dobili sa 33-13.

Na kraju sve je to bilo dovoljno za treći trijumf u prvenstvu 99-92.