Letztes Spiel:74:63Mi 08.05.vs JenaBericht
Letztes Spiel:64:78Fr 10.05.in JenaBericht
Auswärts:Fr 17.05.19:30 Uhrin Trier
Heimspiel:So 19.05.16:00 Uhrvs TrierTickets kaufen

Omiljeni rival ponovo savladan

Duel između Merlinsa i Frankfurta, bio je meč najboljeg napada (Merlinsi 91, 4 poena) i najnefikasnijeg tima Lige (Frankfurt 75,4 poena). Već iz ove najave jasno je da su Skajlajnersi svoju priliku tražili odličnom defanzivom, i pokušajem da meč svedu na što manji broj poena.

"Čarobnjaci" na krilima vrlo dobrog starta sezone, i pojačani Morisom Stakijem su bolje otvorili utakmicu serijom 5-0. Vrlo brzo su se gosti sabrali, i pod dirigentskom palicom novog plejmejkera koji je stigao tokom nedelje Džoa Rehona preuzeli kontrolu igre i rezultata. Ovaj bivši student Univerziteta Boston je klasičan plejmejker, koji ne gleda puno koš. On je preuzeo organizaciju igre, i dao mnogo više prostora u napadu Momi Džonsau. Skajlajnersi su kako je meč odmicao igrali sve bolje. Čvrsta odbrana, kontrola skoka i maksimalno eksplatisanje dominacije u reketu, gde je "centarsku kliniku" držao Leon Kracer.

Trener Sebastijan Glajm je do poluvremena izrotirao svih deset igrača. Gosti su u 17. minutu vodili sa 33-20, a na poluvreme se otišlo vođstvom Frankfurta 37-34, najviše zahvaljujući tome što je tim iz Krajlshajma u drugoj deonici dao šest trojki.

Nadu domaćim navijačima da će uživati u novom trijumfu svog tima dale su dve brze trojke "čarobnjaka" koji su početkom nastavka poveli sa 42-39. A onda se ukazao Ričard Frojdenberg apsolutni junak večerašnjeg meča. Sa tri vezane trojke ovaj mladi reprezentativac Nemačke ne samo da je odbio nalet domaćih, već je svom timu doneo prednost 48-42, što će se ispostaviti kao ključni trenutak susreta. Nisu se predavali Merlinsi, poslednji pokušaj bio je preko raspoloženog Slovenca Jana Špana koji je ekipi ponovo ulio nadu da mogu do pobede. Iskusni Adam Valeskovski sa svojih osam vezanih poena, je rešio sve dileme i stavio tačku na i.

Odbrana, skok,ukradene lopte i timska igra su doneli pobedu. Doduše treba istaći i katastrofalan šut Merlinsa za dva poena (7-22, 31,8 %).

Ovo je bio sedmi međusobni duel ova dva rivala, a Skajlajnersi su šesti put slavili.

U sledećem 12. kolu, Frankfurt na svom parketu čeka Braunšvajg. Utakmica se igra 22. decembra sa početkom u 15 časova.