Letztes Spiel:74:63Mi 08.05.vs JenaBericht
Letztes Spiel:64:78Fr 10.05.in JenaBericht
Auswärts:Fr 17.05.19:30 Uhrin Trier
Heimspiel:So 19.05.16:00 Uhrvs TrierTickets kaufen

Bez garda u poraz

Maštu navijača Brosea o povratku na stare staze slave, raspalili su košarkaši Bamberga koji su sezonu otvorili sa četri uzastopne pobede. Lakši raspored i dobra forma ,bili su idealan spoj da se zasedne na lidersku poziciju. Povratak u surovu realnost, koja znači dugotrajan i težak put povratka u najsvetlije dane kluba, počeo je porazom u Braunšvajgu. Još surovija bila je lekcija dobijena od Albe na domaćem terenu.

Dijametralno suprotni start imali su Skajlajnersi. Nakon pet poraza u nizu stiglo se do značajnog trijumfa u Ulmu. I za jedne i druge utakmica je prestavljala "Va bangue", meč na sve što je obećavalo interesantno kišno novembarsko popodne.

Ono što smo očekivali to smo i dobili. Bokserski rečeno oba tima su krenula "bez garada", sa ogromnom željom da dođu do pobede. Gosti su od starta "na talon" stavili svoja dva najača aduta Kristijana Sengfeldera i Omara Pruita. Kada su oni u formi, i bolji timovi od Skajlajnersa imaju problema. Poüto je raspolo#eni dvojac otiüao na odmor , na scenu je stupio Kenet Ogbe. Priznaćete i sami da je to previše raspoloženih igrača u jednom sastavu. Brose je bolje šutirao za dva (58 %), pa je na prvu pauzu otišao sa prednošću 23-14.

Ekipa holanskog stručnjaka Johana Rojekarsa u svom sastavu ima puno kvalitetnih pojedinaca. Pored dobrog napada zategli su gosti i u odbrani pa su u 13. minutu vodili sa 33-19. Kako se približavalo poluvreme Bambergu je šut stao a ni koncenracija nije bila baš najbolja. Rašid Mur je odbio da se preda, pokrenuo je svoj tim koji u 17. minutu stiže na -5 (30-35). Vrlo brzo je odgovorio sa druge strane Džastin Robertson sa šest brzih poena, što je njegovom timu na poluvremenu donelo lepih 11 poena zalihe (45-34).

Pauza je prijala i jednima i drugima. Hrabri Frankfurt je izašao spreman na borbu do samog kraja.Raspoloženi igrači oba tima su u trećem periodu "ispraznili šaržer" videli smo ukupno 7 trojki (Frankfurt 4, Brose 3) u ovom kvartalu. Kada je Dijego Okampo shvatio da njegov tima mora zaigrati u oba pravca (čitaj odbranu) pred poslednju deonicu dobili smo otvorenu utakmicu, gosti su posle 30. minuta vodili sa 62-55.

I na kraju vratiću se na sam početak. Zaista ovaj susret je podsetio na boks meč dvojice rasploženih boraca, koji su spuštenog garda rešili da vide ko je bolji. Borbeni i ponosi Skajlajnersi su se u završnoj četvrtini "motali" , oko tih famoznih -5. Bilo je nekoliko otvorenih šuteva, gde se utakmica mogla okrenuti na stranu domaćih. Odlučujući momenat desio se u 36, minutu kada je pri vođstvu Brosea 69-60 , Patrik Hekman pogodio "komplet" trojku plus dodatno bacanje za nedostižnih 73-60. Ponosni domaćin odbija predaju na sedam sekundi do kraja stižu na 72-75. Sigurni Hekman bio je i meč viner pogodivši dva penala za konačnih 77-72 u korist Bamberga.

Aplauz na kraju sasvim zasluženo i za domaći sastav. Sledeće nedelje ide se u Braunšvajg gde je na programu duel četvrtfinala u Kup takmičenju. Utamica je na programu 13. novembra od 18. časova. Ulog je veliki pobednik ide na fajnal for nacionalnog Kupa, pa eto lepe prilike da se napravi jedan dobar rezultat