Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Ulm

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Luka Dalmonte je novi trener Skajlajnersa. Tokom nedelje ovaj 58-godišnji Italijan stigao je u Frankfurt, sa ciljem da tim i naredne sezone igra Bundesligu. Dalmonte ima bogat CV radio je i u Fenerbahčeu (2012-2013), a u svojoj domovini vodio je Romu, Kantu, Vereonu, Fortitudo. Čak šest godina bio je i pomoćni trener u nacionalnoj selekciji. Čovek koji je rođen na dan Ujedinjenja Nemačke (3.oktobar) je sigurno hrabar kad se prihvatio ovog nezahvalnog posla. I onako tešku situaciju još više su svojim pobedama tokom ove sedmice zakomplikovali Hajdelberg i Oldenburg koji su slavili na gostovanjima u Getingenu i Bajrojtu. Dodatni teret za Italijana je to što je svoj poslednji angažman imao jesenas u Fortitudu iz Bolonja,i otpušten je nakon očajnog početka sezone, samo jedne pobede iz devet mečeva. Na sve ovo treba znati da u goste stiže Ulm. Tim Jake Lakoviča nalazi se pri vrhu tabele, a pobedom u Francuskoj su izborili i plasman u plejof Euro Kupa.

Definitivno Frankfurt zaslužuje da igra Bundesligu. "Mobilizacija" je uspela , pa smo u dvorani uživali u atmosferi kao iz starih dobrih vremena. Ideja novog trenera bila je jasno. Skajlajnersi su napadali preko niskog posta i nije bilo mnogo iskakanja. Jeste činjenica da ni šut sa spoljnih pozicija nije išao na startu, ali dugo sam Vam i pisao o tome da se mora više koristiti centarska linija. Ulmeri u svojim redovima imaju jednog vrhunskog igrača Džerona Blosomgejma.Nije ni čudo što se za njega interesuje Barselona, jer je svojim individualnim kvalitetom odveo svoj tim u prednost 11-6. Agresivni domaćini se nisu demotivisali, disciplina u igri je primetna, pa je nakon deset minuta bilo nerešeno 12-12.

Gumni defekt na tabli koša koji su napadali Skajlajnersi brzo je rešen početkom drugog kvartala. Glavobolju Lakoviču zadavali su Samađ i Kriston, Tomas Klepajs i Per Ginter koji nikako nisu mogli da organizuju napade "Švaba" ,a pride ni ruka ih nije služila u prvom poluvremenu. Taktički napred domaćih je odmah vidljiv, a red je uspostavljena, pa se nije gubilo puno lopti.U 16.minutu bilo je 23-16 za Frankfurt. Video je stručni štab gostiju da je "vraga odneo, šalu", pozvao minut odmora ,a to je rezultovalo serijom Ulma 10-0, pa su oni otišli na veliki odmor sa minimalnim vođstvom 26-25.

Filozofija igre oba trenera počiva na tome da sve dolazi iz dobre odbrane..Ni na početku drugog poluvremena nismo gledali atraktivnu košarku, ali se moglo uživati u taktičkim varijantama. Za razliku od bivšeg trenera kod Dalmontea se moraju poštovati principi u igri. I Vil Čeri koji je poznat po tome da ima svoje "bubice", podredio se igri pet na pet,a ne individualnom soliranju. Sve to je donelo vođstvo Frankfurtu u 28.minutu 44-36. U tim momentima se posebno isticao Džamel MekKlin. Pred odlučujuću četvrtinu domaći sastav je imao prednost 45-38.

Bilaje ovotvrda utakmica u kojoj se svaki poen morao zaslužiti. Većna startu ovog kvotera Skajlajnersi su nakon poena Marsela Ponitke poveli sa 47-38.Puno problema gosti su imali sa svojim plejmejkerima koji nikakonisu uspeli da uspostave bolju ofanzivnu igru svog tima. Skajlajnersi su za trideset minuta košarke pogodili dve trojke , a u ovom periodu vezali su dve brze "bombe".Ali "Švabe" u svom sastavu imaju čak šest bivših NBA igrača.Njihov idividualni kvalitet kad-tad mora doći do izražaja. Nažalost navijačaFrankfurta tose desilo nakodve vezane trice Blosomgejmai Tronvela pa je Ulm poveo sa 59-55, na minuti dvadeset sekundi do kraja.Nakon tajma Čeri je trojkom vratio nadu svom timu. Kriston je sa druge strane bio "hladan kao špricer" 61-58. Imali su poslednjih devet sekundi posed Skaljanersi ali jeČeri izgubio loptu,a samim tim njegov tim utakmicu.

Situacija je i dalje teška skoro bezilazna. Možda i ključni mečsezone je utorak kada su u zaostaloj utamici iz 23. kolagostuje u Hajdelbergu. Ako se tu pobedi nada postoji, u suprotnom "čekira" se karta za Pro A Ligu. Susretprotiv Akademiksapočinje u 19.časova