Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

"Ubrane ljubičice"

Getingen je na startu prošle takmičarske sezone bio rival Skajlajnersima. Pobedom u Kupu "ljubičice" , su tada nagovestile probleme koje je Frankfurt imao tokom sezone.

Ovaj put su gosti došli u najveći grad pokrajne Hesen u drugom raspoloženju. Nakon dobrog početka, krenuli su problemi, a u Frankfurt su stigli bez engleskog internacionalaca Luka Nelsona koji je najbolji igrač ekipe. Getingen takođe imao jednog pravog centra , pa je lak za skautiranje. Ali taj jedan centar igra "za sve pare". Amerikanac, Tai Odiase "držao je banku", u prvih deset minuta. Ovaj 25-godišnjak, dao je više od polovine poena za svoj tim. Indisponirani centri domaćina ga nisu mogli sačuvati, a ni ostatak ekipe nije bio na svom nivou. Ponovo je na površinu isplivao akutni problem, to su izgubljene lopte kojih je bilo 6 u prvoj četvrtini. Takođe težilo se individualnim rešenijima, a košarka nije tenis (pojedinačni sport).

Kada je Odiase otišao da odmori na startu drugog perioda, Frankfurt je napokon "prodisao". Krenula je lopta u napadu, kontrolisan je reket, a na svoje je došao i treći strelac Lige Met Mobli. Vrlo pametno je napadao reket gostiju, pa je Odiase već u 13. minutu imao dva penala. Sve su to iskoristili domaći košarkaši , te su serijom od pet uzastopnih poena Konstantina Konge u 17. minutu poveli sa 36-31 . Reagovao je tada trener Getingena Roel Mors koji je nakon minuta odmora na parket poslao Harpera Kampa. Ovaj back-up centar je predvodio seriju svog tima od 7-0, kojom su zatvorili poluvreme i na odmor otišli sa vođstvom 38-36.

Predpostavljam da se trener Sebastijan Glajm pri izboru ekipe za ovu takmičarsku sezonu vodio idejom da to bude ratnički tim. Naravno upravo je mladi stručnjak insistirao da se sa Metom Moblijem produži saradnja. Po povratku na parket" Fraport Arene", gledali smo drugu utakmicu. Skajlajnersi su totalno onemogućili saradnju unutrašnje i spoljne linije Getingena. Iz odbrane se rodio i dobar napad, pa je primarna serija od 14-2 poslužila da se bokserski rečeno nokautira rival. Kada je osnovi cilj ostvaren, svojih "pet minuta" , imao je Met Mobli koji je u ovom kvartalu postigao 19 poena. Treba doduše istaći da je Nelson Vajdeman zamena za Luka Nelsona na početku drugog poluvremena zaradio četvrtu ličnu grešku, te je i ta činjenica pomogla da se gosti totalno "raspadnu". Treći period u svoju korist rešio je Frankfurt sa 25-9. Nakon trideset minuta igre pitanje pobednika je bilo rešeno. Kvalitet ovog sastava Frankfurta je da nema opuštanja, pa domaći nisu pustili "papučicu sa gasa". Rekordna prednost bila je u 39. minutu 81-61. Konačan rezultat bio je 81-63

Seriju dobrih rezultata Skajlajnersi mogu nastaviti već sledeće nedelje 17. januara kada na svom parketu čekaju Vircburg. Susret počinje u 15. časova