Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Trijumf u regionalnom derbiju

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Navijači Frankfurta će sigurno što pre želeti da zaborave ovu sezonu, ali ono što će iz nje pamtiti je sigurno "dupla pobeda", protiv regionalnog rivala Gisena.

Nije bilo baš puno razloga za optimizam pred ovo gostovanje. Tim je bio u seriji poraza, na parketu "Stare dame" su doživeli tri uzastopna poraza, a poslednji put u Gisenu slavili su još 9. marta 2016.

Krenulo je konfuzno sa obe strane. Gosti su susret otvorili izgubljenim loptama, dok su domaćini poene tražili isključivo iza linije 6,75. Upravo takvim načinom igre Gisen je" razigrao ", večeras fenomenalnog Leona Kracera. Domaći košarkaši su se svi poređali oko perimetra i praktično ostajali bez skoka nakon promašaja. Pored centra nacionalnog tima ovo je bila i utakmica Mome Džonsa koji se u poslednje vreme pritajio. On je do maksimuma eksplatiosao igru 1 na 1 i svojim ulazima pod koš izluđivao domaće navijače. Treba pomenuti i novu akviziciju Metiju Moblija koji je klasičan skorer i svojim šuterskim kvalitetima može mnogo pomoći u finišu sezone.

Utakmica je prelomljena u finišu prve i početkom druge četvrtine. Raspoloženi Skajlajnersi su napravili primarnu seriju od 18-0, a sekundarna od 13-0 je bila početkom drugog perioda.Na poluvreme se otišlo sa sasvim pristojnih 44-32 za Frankfurt.

Početkom nastavka i Gisen je došao do svojih "pet minuta" pa su se odličnom sekvencom od 13-0 vratili u utakmicu. Međutim ovaj put nije bilo panike u redovima Skajlajnersa, niti praznih minuta kojih smo se nagledali ove sezone. Vrlo dobro su svoj zadatak odradili Džoe Rehon i Kvantez Robertson, a započeti posao završio je raspoloženi tandem Leon Kracer-Lamont Džons. Frankfurt je meč dobijo zahvaljujući timskoj igri. Sa 27 asistencija i 43 skoka je skoro nemoguća misija izgubiti utakmicu. Krajnih 90-82, je "melem na ranu" svim tifozima koji su se bar ove sezone videli previše nesretnih i nespretnih poraza.

Nakon što je prekinuta serija od šest uzastopnih neuspeha, i zabeležena bitna pobeda, sledi prava poslastica za sve ljubitelje košarke jer u" Fraport Arenu" dolazi Rasta iz Fehte. Meč je na programu 14. marta sa početkom u 18 časova.