Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Skajlajnersi sami sebe pobedili

Moram priznati da sam pogledao mnogo košarkaških utakmica, ali ono što su danas Skajlajnersi izgubili od Merlinsa spada u rubriku verovali ili ne. Sve što bih vam napisao ne bi dočaralo šta se sve ovog popodneva dešavalo u "Fraport Areni". Topla preporuka je da reprizu pogledate na you tube kanalu Skajlajnersa i vidite kako jedan tim sam sebe pobedi.

Nije vredelo što u sastavu tima iz Krajlshajma nije bilo ni možda ponajboljeg igrača Džavontea Hovkinsa, a što su za domaćina nastupili i oporavljeni, novopečeni reprezentativac Leon Kracer i Momo Džons. Džaba je i činjenica što ste drugi najefikasniji tim Lige sveli na svega 76 poena (prosečno Merlinsi daju 89,7). Ne vredi ni to što je Frankfurt ukrao 12 lopti, niti trojke šutirao 14 od 26. Nije pomogla ni fantastična partija Šakila Hajnsa koji je dao sedam trojki iz devet pokušaja.

Već u 11. minutu vodio je domaćin sa 24-14. Najveća prednost u prvom poluvremenu bila je 30-16, a na veliki odmor otišlo se sa vođstvom 43-37.

U 26. minutu vodili su Skajlajnersi sa 59-45 i činilo se da će i sedmi put u osam međusobnih duela savladati "Čarobnjake".

Završnica koju smo videli doneće mnogo besanih noći svima u stučnom štabu. Kada je trebalo samo rutinski meč privesti kraju došlo je kod domaćin do "prekida filma". Bez ikakve potrebe krenulo se u soliranje, svi su želeli da stave tačku na ovu veliku pobedu. Nisu pomogla ni dva slobodna bacanja odličnog Kvanteza Robertskona u finišu kada mu je zadrhtala ruka, niti poslednji napad u regularnom delu koji je odigran katastrofalno.

U produžetku fudbalski rečeno Frankfurt nije uspeo da se odbrani. pa su gosti na krilima plejmejkera Devejna Rasela dobili dodatnih pet minuta sa 7-5, a utakmicu sa 83-81.