Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Letztes Spiel:91:95Sa 27.04.vs QuakenbrückBericht
Heimspiel:Fr 03.05.19:30 Uhrvs JenaTickets kaufen
Auswärts:So 05.05.16:30 Uhrin Jena

Skajlajnersi lak zalogaja za "Lavove"

ćete Braunšvajg je tokom leta imao puno kadvovskih problema. "Čedo", Denisa Šrudera su između dve sezone napustili nosioci igre (Lukas Majsner, Karim Jalou, Gevin Šling), a kofere je spakovao i trener Pet Štrobl. Uzevši u obzir sve pomenute činjenice jasno je bilo da "lavovima" , sledi borba za goli prvoligaški život, gde im društvo ove godine prave i Skajlajnersi. Oba tima koje sa klupe vode španski stručnjaci su u osmini finala Kupa napravile lep rezultat, pa im se otvorila mogućnost da trijumfom u međusobnom duelu odu na fajnal for.

Obzirom da je tekma" do or die" , na samom startu razočarani su nas akteri pogotovo gosti iz Frankfurta. Nikako izabranici trenera Dijeaga Okampa nisu mogli da sinhronizuju igru u oba pravca. Poklon su domaći obilato iskoristili i već u 6. munutu vodili sa 19-7. Nekako su se Skajlajnersi uspeli adaptirati na zonsku odbranu Braunšvajga, malo su ozbiljnije pristupili igri i u odbrani, te su na krilima raspoloženom Lena Šormana u finišu prvog poluvremena prišli na samo -2 (27-29), "Lavovi" , su ekpresno odgovorili serijom 8-0, koja im je ponovo donela dvocifrenu prednost. Kako je Frankfurt igrao u prvih 20.minuta najbolje će vam reći njihovo omer slobodnih bacanja (1 od 6). Ako ste pomislili da su domaći igrali nešto bolje, grdno ste se prevarili, oni su uspeli nemoguće da izgube 8 lopti, a njihovi rivali pet. Suma sumarum na veliki odmor otišlo se sa vođstvom Braunšvajga 40-30.

Nastvak je za sastav iz Hesena, išao od lošeg, ka gorem. Već na startu drugog poluvremena rival je otišao na +13 (45-32). "Lavovi" su se i u toj sitaciji "ponodili", izgubljenim loprama i nesportskm ličnom greškom , tim iz Frankfurta stigao je ponovo na famoznih -6 (53-59). Dalje od toga se u ovom četrtfinalu nije moglo. Kako je meč odmicao, koncentracija i snaga su popuštale, pa kada je Braunšvajg u 35. minutu poveo sa 75-60, jasno je bilo da od završnog turnira nacionalnog Kupa za Skajlajnerse nema ništa. Na 90 sekundi pred kraj bilo je i najvećih 84-63, a upravo sa tih + 21 (86-65) , domaćini su trijumfovali i napravili vrlo lep rezultat u ovom takmičenju.

Što se tiče Frankfurta, ovo stvarno nije uobičajena fraza, oni se moraju maksimalno skoncentrisati na prvenstvo, gde je sada je već to očigledno, neizbežna borba za opstanak u Ligi. Situacija je postala alarmanta, te ćemo ubrzo videti da li će biti još nekih promena.U nedelju 21. novembra u okviru BBL Lige sledi gostovanje u Vircburgu. Meč počinje u 20 časova i 30 minuta.