Letztes Spiel:62:80So 10.03.in BayreuthBericht
Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Auswärts:So 24.03.17:00 Uhrin Hagen
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen

Očajno poluvreme odvelo u poraz

Gosti su stigli u dobrom raspoloženju nakon plasmana u finale Kupa, vrlo dobrog nastupa na međunarodnoj sceni i sasvim solidnog u domaćem šampionatu. Frankfurt je za ovu utakmicu bio oslabljen, jer zbog povrede prepona nije mogao nastupiti Lamont Džons. Upravo umor igrača Oldenburga zbog borbe na tri fronta bio je njihov veliki neprijatelj na početku utakmice. Skajlajnersi su furiozno krenuli otvorivši meč sa 5-0, da bi do rekorde prednosti stigli u 9. minutu 23-7. Sve je u tim trenutcima funkcionisalo perfektno u sastavu tima iz Frankfurta. Odbrana vrhunska, sjajan šut i vrlo dobra timsaka partija. I tada se povredio i Leon Kracer koji je odlično čuvao jednog od najboljih igrača Lige Rašida Mahalbašića.

Naravno da je Oldenburg, kako je meč odmicao "dolazio sebi", pa su u 14. minutu prišli samo na -2 (25.23). A onda se u timu trenera Sebastijana Glajma "ukazao" Marko Feler. Sin legendarnog fudbalera Rudija Felera je dao sedam poena u nizu, pokrenuo svoj tim, koji je ponovo zaigrao dobro u oba pravca i na poluvreme otišao sa ogromnih 44-30.

Šta je bosanski trener, sa nemačkim pasošem Mladen Drijenčić rekao svojim izabranicima u svlačionici ostaće za nas tajna, ali se na parketu pojavio sasvim drugi Oldenburg. Gosti su do poluvremena imali samo 12 skokova, a jedanaest su napravili u trećem periodu. Krenuo je i šut te otvaranjem nastavka sa 11-0 su se vratili u utakmicu. I onda se probudio Šakil Hajns sa tri uzastopne trojke podigao publiku na noge, i pred poslednjih deset minuta zadržao prednost svog tima na sasvim solidnih 64-59.

Međutim odbrana je počela da puca, lopte su se gubile "kao na traci" i sve je to slutilo da se neće na dobro završiti. Krenuli su gosti još jednom serijom od 13-0 na početku poslednjeg kvotera i definitivno slomili otpor Skajlajnersa, kojima je dodatni problem bio skaraćena rotacija zbog povreda. Prvi put je Oldenburg poveo u 32. minutu 66-64, i do kraja više nije ispuštao vođstvo.

Drugo poluvreme gosti su dobili sa 57-30. Samo u drugih 20. minuta imali su čak 20 skokova. Skajlajnersi su izgubili utakmicu i pored dobrog šuta za tri 12-20 (60%), ali i zbog neverovatnih 14 izgubljenih lopti u nastavku, a ukupno dvadeset.

Na kraju posle velikog preokreta Frankfurt-Oldenburg 74-87.