Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Magija koja traje

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Prva sezona saradnje Sebastijana Glajma iu Merlinsa, bila je kao iz bajke. Tim iz omalenog Krajlshajma igrao je funalu nacionalnog Kupa, samo zbog povreda vodećih igrača nisu izborili plasman u Top 8, a vrlo solidno odigrali su i u Fiba Eurokupu. Naravno, u ovoj sezoni ambicije i apetiti su porasli, ali njije krenulo kako se očekivalo. Jasno kako to obično biva ceh je platiuo Ex- Skajlajners Glajm. On je u decemnru, sad već prošle godine smenjen sa mesta trrenera, a zamenio ga je srpski stručnjak Nikola Marković. Za njega je mandat počeo sa tri poraza, ali je onda tim proigrao u u vrlo dobrom raspoloženju stiže u Frankfurt.

Skajlajnersi igraju odlično.Paradoksalna je sitauacija da je puno povređenih igrača, a iz utakmice u utakmicu se igra bolje. Ekipa je izašla (za sada), iz opasne zone, a kako je „luda“, Liga ove godine, eventualni trijunf protiv Merlinsa doveo bi Frankfurt u situaciju da razmišlja i o plej ofu. Siguran sam da u klubu, o tome niko ni ne mašta. Bitno je da se ove sezone opstane, a posle…..

Dobre vesti za domaće bili su povratak u tim nakon dužeg vremena Einarasa Tubutisa i oporavljenog Markusa Luisa. Ali, Skajlajnersi ne mogu bez problema, pa je za ovaj meč odsutan startni plej Frejzer.Sa puno tempa i ritma i jedni i drugi su krenuli u utakmicu. Podrška gostima je bila fantastična od malobrojnih , ali vrlo srčanih navijača. Nisu se obrukali ni domaći fanovi. Videlo se na startu da Frankfurtu fali plejmejker, a ulogu organizatora u prvoj petorci mao je Vašington. Merlinsi su bili pri šut , te su u 6. minutu vodili sa 21-12. Nakon trojke „Bogija“Radosavljevića već je bilo plus 12 (24-12), za „čarobnjake“. Trener Krajhlshajma je čestim rotacijama održavao jak tempo svog tima. Ulaskom Obijasea malo su se posložile stvari i kod Frankfurta, pa se na prvu pauzu otišlo sa 28-19 za Merlinse.

Nikako Skajlajnerse nije služio šut spolja niti sa poludistance. Naročito neraspoložen bio je odlični šuter Beliauskas. Sa druge strane do polovine drugog perioda „čarobnjaci“, su „sipali“, sa svih strana. Kako to obično i bude, Kvantez Robertson je osetio trenutak da tim nije u dobrom ritmu, pa je pokušao svojim iskustvom da ga vati u utakmicu.Davno smo utvrdili da je šut varljiva kategorija, pa očekivano on je u jednom trenutku „izdao“, Merlinse.Sastav iz Krajlshajma je svoju snagu crpeo iz dobre odbrane i ofanzivnog skloka, Kako je domaći sastav igrao u defanzivi, reći će vam podatak da su za 20 minuta primili 52 poena. Kako-tako napad je profunkcionisao pa su do poluvremena Skajlajnersi dali 39 poena.

Po povratku na parket, koliko toliko Frankfurt je uspeo da odigra dobru odbranu. Problem je bio što se nastavila skakačka dominacija Merlinsa, i što napad domaćih nije uspeo da profunkcioniše. U 24 minutu ekipa iz Krajlshajma vodi sa 57-41. Tada je bio primoran da reaguje trener Hamink, pozove minut odmora i pošteno "izriba“", svoje izabraniuke. Već u 26 minutu bilo je minus 9 (48-57). Normalno usledila je reakcija i sa druge klupe, tajm koji je pozvao Marković. Njegov tim jeste odmah primio trojku, ali je uspeo da vrlo brzo ponovo ode na dvocifrenu prednost 63-51 u 27 minutu. Činimi se da je kod Skajlajnersa i previše vremena na pozicija pleja proveo Ajzea Vašington. Stali su Skajlajnersi u finišu ovog kvotera i u zonsku odbranu, ali se rival nije dao zbuniti. Nakon pola sata košarke, Merlinsi su vodili 65-54.

Već početkom poslednje četvrtine gosti odlaze na ogromnih 76-56 što je bio nagoveštaj da će njihova magija nastaviti da traje, i da će treći put za redom upisati pobedu. Nekako se ne mogu oteti utisku da se od početka igralo po ritmu koji apsolutnoi ogvara Merlinsima. Vidljivo je bilo da puno nedostaje i startni organizator igre Frejzer. Nije ovaj poraz toliko problematičan, i ako je dobro što više utakmica dobiti na svom parketu.Ova šansa je ispušten, jer je na kraju tim iz Krajlshajma zasluženo slavio sa 88-72.

Sledeće subote die sa na vrlo nezgodno gostovanje u Hemnic. Meč je na proramu od 18 časova.