Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

"Lavovi" krupan zalogaj za Skajlajnerse

Runda broj 25., donela je Skajlajnersima putovanje u Braunšvajng. Domaćini su sigurno klub koji je platio žestok danak korona virusu. Možda su "lavovi" kojima upravlja Denis Šruder i imali više ambicija u ovoj sezoni ali zbog famozne pandemije koja je žestoko pogodila ekipu, velikog broja odloženih utamica, i na kraju povreda jednog od najboljih igrača Lukasa Majsnera pruzrokavali su činjenicu da će u najboljem slučaju zavšiti sezonu na sredini tabele.

Gosti su stigli bez dvojice plejmejkera Konstantina Konge i Džoa Rehona.Sa usamljenim Jon-Akselom Gudmudsonom Skajlajnersi su loše otvorili susret, pa je domaći sastav vrlo brzo poveo sa 7-0. Na početku se igralo na mahove, te kad se ekipa iz Frankfurta aklimatizovala, usledila je serija od 8-0, za prvo i jedino vođstvo na utakmici. Tada je svoju drugu ličnu grešku zaradio Kvantez Robertson, i to je bio početak " crnih minuta" Skajlajnersa. Izbor loših šuteva za tri poena, izgubljene lopte, te nedostatak energije u odbrani, odmah su se odrazili na rezultatu, pa Braunšvajng u 8. minutu vodi sa + 10 ( 18-8).

Na startu drugog perioda ništa se bitnije nije menjalo na terenu. Ono što je obradovalo fanova Frankfurta je "buđenje", tandema "Tez" Robertson-Met Mobli. Mnogo puta smo se tokom sezone uverili da kada ovaj dvojac funkcioniše, funkcionišu i Skajlajnersi. Sa par "bombi ", Meta Moblija i energijom koju je doneo kapiten, kao i odličnom epizodom Kamarija Marfija izabranici Sebastijana Glajma su u 17. minutu prišli na - 3 (36-33). U tim trenutcima "lavovima" je bio neophodan jedan raspoloženi igrač koji će povući ostatak tima. Našli su ga u Gevinu Šilingu koji je "plesao" po parketu. Vrlo brzo domaćini ponovo odlaze na dvocifrenu prednost, a gosti odlaze u veliki problem. Igrali su praktično bez plejmejkera jer Gudmudson nije postigao nijedan poen, izgubio je dve lopte i ništa nije pokazao. Na poluvreme se otišlo sa vođstvom Braunšvajnga 48-37.

U prvih 20. minuta tim z Hesena je trojke šutirao 3 od 12, a Braunšvajg odličnih 5 od 8. Situacija se u trećem kvartalu obrnula za 360 stepeni. "Rešetao" je van linije 6,75 Met Mobli, stabilnost u organizaciji igre doneo je mladi Lens Šorman uz asistenciju Robertsona, koncentracija u defanzivi bila je na nivou, pa je u 25 minutu ponovo bilo obećavajućih -4 (62-58). Pored akutnog problema danas ( skoka), uz naravno nedostatak plejmejkera, osnovni uzrok neuspeha je nedostatak samopuzdanja igrača koji se ne prezivaju Mobli. Kada je osatak tima osetio da je najboljeg strelca krenulo, dodavali su mu loptu i kad trena i ne i treba u stilu stare poslovice " brigo moja, pređi na drugoga".

Jasno takva igra se lako čita od stane protivnika, te su "lavovi" iskoristili indisponiranost svog rivala da prekimu seriju od tri poraza. Poslednja nada je bila početkom četvrtog kvotera,kada su gosti prišli na 63-57. ali oni nisu danas imali dovoljno kvalitet mogu reći i hrabrosti da nešto ozbiljnije naprave. Odnos skokova ( 41-24 za Braunšvajng) će vam dovoljno reći o voljnom momentu današnjih rivala. Domaćin je pobedio 80-68, a imali su verovali ili ne 20 izgubljenih lopti.

Nema puno vremena za tugovanje, jer slede dve utakmice na domaćem parketu. Prva je već 1.aprila protiv Hemnica. Meč počinje u 19. časova.