Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Lagani trijumf Bamberga

Krenulo je pomalo neočekivano "revolveraški" . sa obe strane. U prvih deset minuta odbrane jednostavno nisu ni postojale , a Brose je minimalno dobio taj kvoter sa 23-22. Ono što je sigurno zanimljivo da je Frankfurt poveo sa 2-0. i malo ko je očekivao da će to biti jedino vođstvo domaćina večeras. U prvoj četvrtini i jedni i drugi su dali po pet trojki iz sedam pokušaja. Da "napad prodaje ulaznice, a odbrana dobija utakmicu", davno smo naučili a Brose je mnogo bolje "uradio domaći" iz oblasti defanzive. Bamberg je odlično skautirao protivnika i zaustavio glavni tandem igre Frankfurta Lamont Džons-Leon Krecer. Popularni Momo je svoje prve poene na utakmici postigao tek u 18. minutu. Bio je previše nervozan, menjao je i patike, ali ništa nije pomoglo. Džons je izgubio čak pet lopti, dok je Kracer bio nemoćan protiv vrlo pokretne unutrašnje linije gostiju. Bamberg je na poluvreme otišlao sa ubedljivih 47-31 u svoju korist.

U nastavku sve od sebe su dali iskusni Akim Vargas, Tez Robertson i odlični Metiju Mkvejd ali osim prilaska na -10 (54-64), ništa se nije moglo uraditi.

Bamberg je sjajno šutirao tokom čitavog meča, trojke preko 60% uspešnosti, skoro do samog kraja kada je i koncentracija gostiju popustila. Sa druge strane Skajlanersi su gubili šut kako je meč odmica, ali ovo je tim koju svoju snagu crpi iz odbrane, a kada ona ne funkcioniše, teško se pobeđuje.Naravno nikako se već po običaju iz vida ne smeju ispustiti i izgubljene lopte domaćeg tima.

Suma sumarum krajnjih 87-72 je realan odraz dešavanja viđenih na parketu " Fraport Arene".