Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:HEUTE19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Lagana pobeda Bajerna u Frankfurtu

Jedna stara pesma veli "da ništa više nije , kao prije".Upravo ti stihovi opisuju početak sezone košarkaške sekcije Bajerna. Okovani problemima sa povredama i bolestima izabranici Anree Trinkijerija imali su puno problema na početku sezone. U Evroligi krenuli su sa 4 vezana poraza, a onda su uhvatili "poslednji voz", pobedivši u Kaunasa. Jedna od gomile loših vesti po Skajlajnerse je da je tim iz Minhena po prvi put nastupio u kompletnom sastavu. Kao u svakom dobrom vicu iz Frankfurta ima jedna dobra i loša vest. Ova druga je da nakon povrede protiv Bona Kvantez Robertson će odsustvovati 2 do 4 nedelje, a dobra je da neće morati na operaciju povređenog kolena. Sa skorom 0-4 u šampionatu, i gomilom problema izabranici Dijega Okampa su u svom domu dočekali možda i prvog favorita za titulu.

U sjajnoj atmosferi pred 2.440 gledalaca na startu smo videli "revolveraški obračun". Jeste da nije počeo tačno u podne, ali igrači obe ekipe bili su raspoloženi za šut spolja pa su razmenili po tri trojke. Bajern kome je ovo prvo bundesligaško gostovanje u sezonu, je u finišu prvog perioda insistirao na unutrašnjoj igri preko svog centra Gevina Šiliga. To je donelo rezultat, te su gosti u poveli sa 18-11. Timskom igromSkajlajnersi prave seriju 7-0 za izjednačenje, ali je odgovor bavarskog tima bio identičan na kraju prve četvrtine koju su dobili sa 25-18.

Nekako se stekao utisak da ekipa iz Minhena igra dozirano, kada treba pojačati i odvojiti se od protivnika to i urade. Sa druge strane Frankfurt je "rudarski radio" za svaki poen. Sve prethodno napisano najbolje se videlo u drugom kvartalu. Trinkijerijev tim je pojačao odbranu iskoristio svoju prednost šire rotacije, odlično šutirao za tri poena (7-10) i sve se to odrazilo na rezultat. Impresivnom serijom 12-0 na zatvaranju prvog poluvremena, vicešampion je na odmor otišao sa vođstvom (50-30).

Jasno je bilo već posle 20. minuta ko će odneti pobedu na ovoj utakmici. Gostujući stručni štab je zu činjenicu iskoristio da u rotaciju uključi što više igrača jer njih očekuje "dupla nedelja" , u Evroligi. Sa druge strane Frankfurt nije uspeo da se izvuče "iz rupe", u koju je sam upao u finiše prvog poluvremena. Poražavajuća činjenica za trebera Okampa je da su njegovi izabranici u trećoj četvrtini dali samo 6 poena. Najbolja slika koja je pokazala razliku između ova dva tima u energiji i pristupu desila se početkom četvrtog perioda. Pri vođstvu svog tima +24 (67-43) Trinkijeri je tražio tajm zbog loše odbrane svog tima, lupa je tablem , galamio i figurativno rečeno hteo "da udavi" svog centra Gevina Šilinga zbog loše defanzivne rotacije. U Frankfurtu je upaljen "alarm" , i uskoro nešto mora da se menja. Ekipa je pokazal da nije dobro spremna ni na psihološkom planu pa su ponovo izgubili 20 lopti. Jeste da nije bilo Kvanteza Robertsona, da u timu nije bilo ni Bruksa DeBišopa, da je Andreas Vank napustio igru još u prvoj četvrtini i nije se vraćao, ali je jasno da je kriza ogromna. Da li će ceh po starom i dobrom običaju platiti trener koji jeste veliki ali ne i jedini krivac videćemo u narednom periodu. Ekipi su neophodna pojačanja na svim pozicijama, čini se da je uregentno pitanje plejmejkera. Treba biti iskren i reći da neki igrači Skajlajnersa nisu dorasli svojim kvalitetom takmičenju kakva je Bundesliga.. Krajnjih 79-50 u korist Bajerna mogu biti i koristan poraz ako se iz njega na vreme izvuku pouke. A vremena nema mnogo,situacija je sve ozbiljnija.

Već naredne subote sledi gostovanje Ulmu. Utakmica je na rasporedu 30. oktobra i počinje u 18 časova