Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:HEUTE19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Kobno, drugo poluvreme

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Lošije igre Ludvigsburga, i rezultatska kriza krenuli su nakon neočekivanoig poraza u Frankfurt, sredinom decembra prošle godine. Trener Džoš , uradio je veliki posao mnakon što je nasledio Džona Patrika. Mešutim nakon što su ich Skajlajnersi pobedili, „velikani“, su izgubili samopouzdanje. To se odrazilo na njihov plasman na tabeli, a takođe su ispali i u Ligi šampiona gde ih je eliminisao Limož. Ludvigsburg je poznat kao ekipa koja je klasična „domačica“. Za sve timove, pa tako i Frankfurt ovo je jedno od najtežih gostovanja u Ligi. Problem je što ono sledi nakon vrčlo neugodnog poraza od Hajdelberga na svom parketu. E, da se tu pobedili, druga bi se pesma pevala….

MVP duela sa Hajdelbergom Meta Harms nije bio spreman za utakmicu u Ludvigsburgu.Čini mi se da jedini pravi centar u sastavu iz Frankfurta, i ne bi mnogo pomogao obzirom kako je koncipiran sastav domaćina. Sam početak meča obeležijo je bivši Skajlajners Jorman-Polas Bartolo. Činjenica je da Kubanac ima 37 godina, ali lično mislim da u ovom trenutku igra najbolju košarku u svom životu. Upravo zahvaljujući njemu „velikiani“ , su od starta imali prednost. Ulaskom na parket Jošue Obijesea igra gostiju dobila je „glavu i rep“. Vrlo hrabro su Skajlajnersi ušli u okršaj i ritam trči i pucaj, koji obožava trener King. Rezultaski egal u prvom periodu, poremetio je naslednik dinastije Patrik Džejkob koji je sa dve trojke svom timu nakon prve deonice doneo prednost 25-21.

Nišra to nije poremetilo koncepciju gostiju. Oni su nastavili u istom ritmu, te vrlo brzo prednost prelazi na njihovu stranu (28-27). Čini se da su tek tada u Ludvigsburgu shvatili, da će morati podobrano da se potrude kako bi na ovoj utakmicu upisali pobedu. Usledio je i najbolji period igre „velikana“, te sredinom druge četvrtine oni vode sa 33-28. I kada se očekivalo da će se Skajlajnersi predati, oni na neverovatan način zatvaraju prvo poluvreme. Serijom 15-6, ekipa iz Frankfurta na veliki odmor odlazi sa vođstvom 43-39.

Na početku drugog poluvremena svoju minijaturu imao je Džej-Džej Frejzer, pa su Skajlajnersi otišli na plus 7 (48_41). Moram priznati da mi se i tada učinilo da je momentum ipak na strani domaćeg tima. Ovaj sastav je tako selektovan da igraju bez klasičnog centra, svi imaju domet za tri i veliku slobodu da često šutiraju van linije 6.75. Upravo takav scenarijo se odvijao u ovoj deonici. Sa tri ekspresne trice domaći vode sa 50-48, Frankfurt se na predaje, ali se igra u ritmu koji odgovara „velikanima“. Pošto su ako sam dobro brojao samo u ovm periodu domaći dali pet trojki, vrlo pametno su nakon šuterske rapsodije tražili unutrašnju igru. Sve to Skajlajnersi nisu mogli patiti. Ludvigsburg je u trećoj četvrtini dao 33 poena, a nakon 30. minuta vodio sa 72-65.

Serija „velikana“ od 12-0 , početkom poslednje četvrtine usmerila je utakmicu u „jednosmernu ulicu“.Pošto je sve bilo jasno po pitanju pobednika, do kraja kako ste već i navilkli su to bile „kozmetičke promene“, i „šminkanje semafora“, za konačnih 96-81

Predaje ne sme da bude, jer dok god se igra nada postoji. Sledeća šansa je već 12. Februara, a u goste dolazi Bamberg. Utakmica počinje u 15. časova