Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Hamburg

Luka Dalmonte je nešto manje od mesec dana stanovnik Frankfurta. Pod njegovim vođstvom, tim je izgubios vih pet utakmica koje je igrao.Za italijanskog trenera ova sezona će biti za zaborav, jer ću vas podsetiti da je takmičarsku godinu krenuo u Fortitudu iz Bolonje sa skorom 1-8. Ako se planira da ostanei sledeće sezone (u šta lično ne verujem) , onda je ovo dobar period da već sada selektira ekipu.

Hamburgova forma je puno oscilirala. Išlo se od sjaja do očaja.U jednom trenutku serijom poraza u Bundesligi ozbiljno su kompromitovali svoje mesto u prvih osam. Ali kada su bude podvlačila crta na kraju sezone biće razloga za zadovoljstvo. Plasam u plejof je gotovo sigura, igraće osminu finala evroliginog Euro Kupa (protiv Valensije) , i pride su afirmisali su jednog od možda budućih superstarova nemačke košarke Justisa Holaca, kao i odličnog Amerikanca Kejleba Homslija.

Stvarno je trebalo puno strpljenja i živaca da se lepo aprilsko predveče potroši na susret dva loša rivala. Za Tauerse se možda može i reći da su imali "loš dan u kancelariji",a za Skajlajnerse iskreno mislim da ovako koncipiran tim bolje ne može.Ono što se dešavalo na parketu,bolje će vam opisati statistički podatci nego li hiljadu mojih reči. Da krenemo od izgubljenih lopti gde je domaćin bio "bolji" od gostiju (13-8 za Hamburg).Frankfurt je otvorio utakmicu šutem za tri 0-10. Do velikog odmora to se pretvorilo u 1 od 12. Rival je bio malo bolji pa su njegove trice izgledale 2 od 15. Slobodna bacanja ekipa Pedra Kaljesa izvodila je sa 25 % (2-8),a da mož egore pokazali su Dalmonteovi momci 22 % (2-9). Pitate se sigurnopa gde je bila prednost nekog od timova.Skokovi Tauersa 19 ( 9 ofanzivnih) , i šut za dva domaćih 69 % doneli su im vođstvo posle 20.minuta igre 30-21. Eh da umalo da zaboravim prva četvrtina ovog duela završena je 13-10 za Hamburg, što vam dovoljno govorii o kvalitetu košarke koji smo gledali.

Bilo je dovoljno samo dva minuta ozbiljne košarke sa par povezanih napada da domaći timode na dvocifrenu prednostn (34-23). Ništa se spektakularno nije promenilo na terenu u drugom poluvremenu.Hamburg je našao kakav -takav ritam u napadu najviše zahvaljujući Kajlebu Homsliju. Sve se uglavnomvrtelo ko njega, pogađaojeon i u serijama promašivao, gubio lopte. ali je nekako stavio sebe u prvi plan u ovom periodu. Gosti ništa ozbiljnije nisu promenili u svojoj igri, pa su samo ponekad uspelida iskoriste prazne minute Tauersa. na kraju treće četvrtine bilo je 51-45 za Hamburg.

Pošto sam se u ovim tekstovima bavio i Upravom, trenerima i svim ostalim, red je da se malo pozabavimo "neposrednim proizvođačima", a to su igrači. Njima idu najveće zasluge kad se dobija, ali se snosi odgovornost i za poraze.A mnogi od njih treba da stave "prst na čelo". i zapitaju se gde će oni igrati dalje u svojim karijerama kad na jednom meču za tri šutiraju 2 od 23, slobodna bacanj 6 -21, podele samodevet asistencija, i od protivnika koji izgubi 24 lopte dožive poraz 68-58.

"Hod po mukama" se nastavlja gostovanjemu Oldenburgu. Radi se o meču 31.kola, a on je na programu u ponedeljak 18. aprila i počinje u 15 časova.