Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Debakl Skajlajnersa

Očigledno da ni pauza zbog finala nacionalnog Kupa i famoznih Fiba prozora nije pomogla ekipi Frankfurta. Posle dvadesetak dana u kome je bilo dosta prilike da se dobro i kvalitetno radi u goste je stigao Ludvigsburg. Jeste da su gosti trenutno drugoplasirana ekipa u šampionatu, ali daleko od toga da su strah i trepet pogotovo u gostima, jer su poznati kao tim koji pruža mnogo bolje partije na svom parketu.

Tokom pauze Skajlajnersi su se pojačali. Stigao je Metiju Mobli iz turskog Istanbula, ali ne utakmici protiv Ludvigsburga nije nastupio. Loša vest je stigla tokom nedelje, da se Darijus Karter koji je u svojevrsnom trejdu stigao iz Getingena povredio i da je za njega sezona gotova.

Publika je polako počela da gubi strpljenje za svoje ljubimce, pa na utakmici protiv jednog od najboljih timova Lige nismo videli uobičajeni broj gledalaca u "Fraport Aren"i. Krenuli su gosti bolje otvorili utakmicu serijom 7-0, ali od početka nisu pokazali ništa posebno. To je još bolnija činjenica za domaći sastav koji je čini mi se odigrao jednu od najlošilih, ako ne i najlošiju utakmicu u prvenstvu.

Nakon startnih deset minuta i vođstva Ludvigsburga od 15-13, moglo se naslutiti da ćemo u nastavku gledati neizvestan i interesantan meč. Da. to se samo činilo jer su se u drugoj četvrtini Skajlajnersi totalno raspali. Domaćini su dali samo osam poena, nisu mogli pogoditi "sa broda u okean". šutirajući za tri neverovatnih 2-18, a sa linije penala 1 od 6. I onde gde je trebalo da Frankfurt ima prednost u skoku, ni to se nije desilo, jer su momci trenera Džona Patrika demonstrirali kako se profesionalno i odgovorno odnosi prema dresu kluba koji nosite. Sa svoje dve trojke u finišu prvog poluvremena Nik-Vajler-Beb je odveo ovu utakmicu u "jednosmernu ulicu". Na pauzu otišlo se sa prednošću gostiju 33-21.

Očekivali smo nakon poluvremena i neku reakciju od domaćih košarkaša. Nažalost svih prisutnih navijača Frankfurta, "kola su krenula nizbrdo" i na današnjem meču nije bilo nikog ko bi povukao "ručnu". Vrlo brzo je bilo jasno da će Skajlajnersi nastaviti svoju seriju poraza koja sada iznosi šest u nizu, i jedino se postavljalo pitanje konačnog rezultata.

Frankfurt je u velikoj ne samo rezultatskoj već i igračkoj krizi i podhitno se nešto mora menjati, kako klub do kraja sezone ne bi ušao u borbu za opstanak koja je uvek vrlo nezgodna i neiszvesna.

Na kraju Ludvigsburg koji nije impresionirao je " ni kriv ni dužan" , slavio sa ubedljivih 79-54.