Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:HEUTE19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Bajrojt produžio agoniju

"Pokretna bolnica", iz Frankfurta opterećena povredama i Korona virusom nastavila je svoje putešeljstve po zemlji u nehumanoj završnici šampionata. Predoslednja stanica u regularnom delu prvenstva je Bajrojt. Domaća Media je imala mnogo veće ambicije i očekivanja od ove sezone. U najmanju ruku mislili su da će se bar "šunjati", oko plej of zone ali nijednog trenutka oni nisu bili ozbiljan kandidat za završnicu.

Džo Rehon, Jon-Aksel Gudmudson, Kvantez Robertson , Rašid Mur i Kamari Marfi su podneli najveći teret svih problema koji su zadesili ekipu. Njih petorica uz pomoć mlađih saigrača hteli ne hteli morali su preuzeti sav teret ove teške završnice na svoja pleća. Skajlajnersi samo igraju i putuju , te nema govora da ekipa ima vremena za odmor, a o nekoj ozbiljnijoj regeneraciji i sa ovim igračkim fondom taktičkoj pripremi za sledeće rivala ne može se ni razmišljati. Ponovo su gosti krenuli zonskom odbranom što je protiv ovakvog rivala "pucanj u sopstevenu nogu". Šuterski dobro posložen sastav iz Bavarske je u prvih deset minuta šutirao za tri 5 od 8, dok su gosti sa perimetra imali učinak 0-6.Već na pauzi između prve dve četvrtine bilo je 27-13 za Bajrojt.

I pored svih nedaća koje su ih zadesile ovim momcima se ne može prigovoriti za borbenost i ponos koji pokazuju. Početkom drugog kvotera Sebastijan Glajm je zonskim presingom i kombinavanom odbranom totalno zbunio rivala. Raspoložen je bio i Kamari Marfi pa se opet sišlo na jednocifreni zaostatak (29-21). Uspeli su domaći košarkaši da se adaptiraju na novonastalu situaciju, "namestili su ruku" te na poluvreme odneli 13 poena prednosti (43-30).

Pakleni ritam utakmica ima svoju cenu, a ona je u ovom trenutku po Frankfurt paprena. Po govoru tela vidi se da je tim na ivici snage. To je večeras bilo vidljivo i po igri kapitena Teza Robertsona. Najbolji igač ekipe je evidentno iscrpljen, naravno on je već i u godinama,ali kada i njegov učinak izostane onda ima dosta problema. Gudmudson nije bio faktor večeras, ali kod njega od izlaska iz karantina je mešavina loše forme i zamora materijala. Sve gore navedeno dobilo je potvrdu u poslednjem minutu treće deonice kadu su domaći poveli sa 64-40.

Ova utakmica je vremenski kraće trajala nego li duel sa Oldenburgom. Na kraju ubedljiv trijumf Bajrojta 80-58.

Frankfurt je zabeležio peti poraz u nizu. Sledi povratak kući, potom imaju jedan dan se se odmore i pripreme za gostovanje u Vircburgu. Meč u Bavarskoj, je na programu u petak 7. maja a to je susret iz zaostalog 28 kola. Utakmica počinje u 19. časova.