Letztes Spiel:91:95Sa 27.04.vs QuakenbrückBericht
Heimspiel:Fr 03.05.19:30 Uhrvs JenaTickets kaufen
Auswärts:So 05.05.16:30 Uhrin Jena
Heimspiel:Mi 08.05.19:00 Uhrvs JenaTickets kaufen

Vircurg "kući ,pevajući"

Totalno je "luda", ova "korona sezona", Bundeslige. U goste Skajlajnersima stigao je Vircburg. Momci iz rodnog grada Dirka Novickog i Maksima Klebera su "najnepoželjni", gosti u Ligi. Oni su sve svoje četri pobede ostvarili van Vircburga.

Stručni štab domaćeg tima je odlično odradio domaći zadatak skautiranja rivala, pa su od početka Bavarce napadali tamo gde su najtanji , a to je u reketu. I kada je tu ostvarena prevaga, bina je bila spremna za drugog strelca šampionata Meta Moblija. Drugi strelac prvenstva je očigledno jutros "ustao na levu nogu" , pa je do poluvremena postigao samo jedan poen. Skajlajnersi su u 8 minutu poveli sa 17-12, ali su gosti munjevito odgovorili.

Kod Vircburga vidi se trenerska ruka Denisa Vuherera, pa je ključni epitet za igru njegovih momaka strpljenje. Par napada su bukvalno završavali u poslednjim sekundama, a dobro ih je služio šut za tri poena te su u prvih dvadeset minuta dali pet trojki iz deset pokušaja. Nema se šta mnogo zameriti ni Frankfurtu, odbrana je ponovo bila bolji deo igre, a videlo se da baš fale poeni Meta Moblija. Na poluvreme je sa prednošću otišao Vircburg 38-35.

Ako sam za goste kao ključnu reč izdvojio strpljenje, kod Frankfurta je to samopouzdanje. Nakon što su popričali na velikom odmoru sa Sebastijanom Glajmom, njegovi momci su se vratili na parket i napravili seriju od 11-0. U tim trenutcima briljirao je Rašid Mur koji svoj veliki rad naplaćuje odličnim partijama. Vircburg je ostao skoro četri minuta bez poena i tu su domaći pomislili da je utakmica završena. Ali ne zaboravite ponovo na strpljenje. Vuherer je promeni odbranu, prešao na zonski presing sa varijantama zone u defanzivi. To je definitivno prelomilo utakmicu. Strpljivi gosti su u poslednjem minutu trećeg kvartala poveli sa 56-55.

Poslednja četvrtina bila je najlošija za Skajlajnerse. Shvatili su u stručnom štabu bavarskog sastava da šut spolja nije nikakva opasnost po njih, i činjenicu da neraspoloženi Met Mobli " nije došao na utakmicu". Vrlo pametno je Vircburg skupljao u rektu, uspostavio dominaciju u skoku, i kada su u 38. minutu poveli sa 76-66 jasno je bilo da Frankfurtu nema spasa.

Domaći tim je totalno ostao bez ideje u napadu, bili su i primorani odličnom defanzivom gostiju da traže individualna rešenja, a to retko kad donosi rezultat.

Šteta bila je ovo prilika da se nastavi serija pobeda.

Naredne subote 23. januara Frankfurt gostuje u Hamburgu. Susret počinje u 20 časova i 30 minuta.