Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Letztes Spiel:91:95Sa 27.04.vs QuakenbrückBericht

Uhvaćen "vučiji čopor"

Posle dugo vremena u Vajsenfelsu je leto prošlo bez velikih promena u sastavu tima. Trener Igor Jovović pravio je tim prema svojoj "prvoj violini" , Kostji Mušidiju. Ostali su i iskusni Džon Brajanat, Serhio Keriuš ,te mnogi stručnjaci vide MBC baš u zlatnoj sredini prvenstvene tabele.

Frankfurt stiže na svoje omiljeno gostovanje, nakon dva nesrećno doživljena poraza u Bajrojtu i Hajdelbergu. Zbog ne nastupanja u Kupu, trener Gert Hamink imao je vremena da radi sa svojim momcima, i na vrlo bitnoj temi, kako zatvoriti dobijenu utakmicu.

Miteldojčer je u seriji od tri uzastopne pobede nad Skajlajnersima.Da li zbohg toga, ili iz nekih drugih razloga domaćini su mnogo bolje otvorili meč. Izabranici trenera Jovovića imali su mnogo više raspoloženih igrača, bolji napadački set, i vrlo dobar šut sa perimetra.Sve pomenuto falilo je gostima, koji su se uglavnom "iznad vode", držali zahvaljujući svom centru Martinasu Gebenu. Problem za Frankfurt su bile i izgubljene lopte (4), kao i vrlo loš šut za tri poena. Ali u finišu prvog perioda Džošua Obijese pokrenuo je svoj tim, pa je nakon deset minuta bilo 22-21 za MBC. Realno rezultat je bio mnogo bolji od igre Skajlajnersa.

Gosti iz Hesena su bolje otvorili drugi kvartal,i činilo se da će momentum biti na njihovoj strani. Ono što je totalno poremetilo ekipu trenera Haminka je očajan šut sa distance. Interesantno da je odmah na startu utakmice trojku pogodio Laurinas Belijauskas, da bi potom Frankfurt promašio narednih dvanaest pokušaja. Tu nervozu zbog lošeg šuta, Miteldojčer je znao da iskoristi , te su u 18. minutu poveli sa 43-35. Nakon minuta odmora, Frankfurt pravi seriju 4-0, do poluvremena nisu primili niti jedan poen, pa se na veliki odmor odlazi sa vođstvom MBC-a 43-39.

Veliki problem za Frankfurt bila je i loša utakmica indisponiranog Džej-Džej Frejžera. Uz njegovu vidljivu nervozu početkom drugog poluvremena, kombinovano sa agonijom u šutu van linije 6,75 moralo je dobiti potvrdu i na semaforu. "Vukovi" , su predvo+eni 41-godiünjim Tremelom Dardenom u 22 minutu poveli sa 49-39. Ovaj Bendžamin Baton i u petoj deceniji života igra na vrhunskom nivou, a stariji je od sedam aktuelniuh bundesligaških trenera.I kada se činilo da če MBC slomiti rivala, jedan čovek Martinas Geben je odbio da se preda.Svoju pozitivnu energiju Litvanac je preneo na ceo tim. Skajaljnersi su pozitivnu energiju crpeli iz dobre odbrane, koja je donosila i tečniji napad. Vratili su se gosti totalno rezultatski. Dugo je na semaforu stajalo 56-52 za domaćina, da bi Slovak Irig svojom trojom doneo prednost (59-52), pred odlučujućih deset minuta.

Neako po tradiciji domaćin ponovo bolje otvara i poslednju četvrtinu.Na krilima raspoloženih Klejburna i "Mome" Džonsa ( ex igrača Frankfurta), u 33. muntu odlaze na 65-57. Tada Geben dobija pomoć od svog zemljaka Belijauskasa, priključuje se i Obisije gledamo veliki preokret pa u 37. minutu vode Skajlajnersi 73-72. na 96 sekundi do kraja bilo je 75-72, pa potom 77-74. Imali su momci iz Vajsenfelsa priliku za novi preokret, ali su od pet slobodnih bacanja, pogodili tri. Ključni trenutak desio se pet sekundi pre kraja kada je Džej-Džej Frejžer koji se na vreme vratio u utakmicu pogodio za 79-77. Nakon tajma Jovovića iz tri pokušaja MBC nije uspeo da dođe do produžetka. Doduše Dćons je poenitirao iz ofanzivnog skoka, ali je Ane Panter rekla "zakasnio je".

Nakon 27 dana, u nedelju 30. oktobra, Skajlajnersi su ponovo pred domaćom publikom. U goste dolazi Braunšvajng. Susret je na programu od 15. časova