Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Letztes Spiel:91:95Sa 27.04.vs QuakenbrückBericht

Bolan poraz

Utakmicama koje su odigrane proteklog vikenda završen je i prvi deo prvenstva. Ukoliko bi svim u Skajlajnersima dali papir i olovku, oni bi potpisali da na karaju i konačan plasman bude okavakv , kakav je sada. Ali, put do tog cilja je dalek, pun iskušenja, i trajaće još sedamnaest krugova. Jasno, kao dan, cilj je opstanak, a svakom novom pobedom ekipa je biliža tom ostvarenju. Nakon velikog preokreta i pobede nad Hamburgom, u goste večeras stiže direktni konkurent za opstanak , i „dužnik“. Akademiks. Da se malo i pohvalim, predstavljajući ovaj tim predvideo sam im borbu za opstanak, za razliku od mnogih koji su ich videli u sredini tabele. U ovim duelim, najbitnija je pobeda, ali je vreme razmišljati se i o međusobnom skoru. Hajdelberg je na svom parketu „ukrao“, pobedu Frankfurtu, i slavio nakon dodatnih pet minuta sa 93-90. Ako bi se dobilo, lepo bi bilo da to bude sa više od tri razlike, jer bi tako u odnosu na rivala u slučaju istog skora na kraju šampionata, bili u prednosti. To je naravno samo teorija, moguće je i da se prave krugovi od više ekipa,, a time ćemo se baviti kada se i ako se to desi. Izgleda da sreda nije baš dan za košarku u Frankfurtu.

Nažalost moderno doba i neumoljivi poslodavci ne ostavljaju puno prostora radnoim narodu za zabavu. Zato su u sasvim solidnom broju stigli navijači iz Hajdelberga , te je na tribinama bio odnos pola-pola.

Stanje sa povredama kod Skajlajnersa je nepromenjeno, ali ekipa živiu sa tim. Za razliku od duela sa Hamburgom na početku ovog meča, odbrana domaćih je bila više nego korektna. Vrlo raznovrsna rešenja su tražena i u napadu, a da je u prvom periodui malo raspoloženiji bio Belijauskas ( 1-4 za tri), prednost bi bila i dvocifrena. U 5 minutu Skajlajnersi vode sa 13-8. E tada Akademiski dolaze do svoje igre, i zatvaraju startnu čertvrtinu sa 10-0, i vode 18-13 posle prvih deset minuta.

Pobede i dobri rezultati donose i sve veće samopouzdanje. Videlo se to u igri Skajlajnersa. Kombinacija kada su na parketu zajedno Obijese-Frejzer i Vašington bila je više nego li interesantna. Pogotvo pleni koliko su domaći košarkaši imali strpljenja u napadu. Vrlo brzo već u 13 minutu bilo je 26-22 za Frankfurt. Niska postava koju je forsirao trener Hamink, pogotovo kada je iz igre izvadio Harmsa, zadavala je puno problema Akademiksima jer su defanzivno igrali jako agresivno. No Hajdelberg nije „gubio glavu“. Priključak su prvo držali šutem sa perimetra, a potom vrlo pametno napadali preko niskog posta.Sve se to nravno odrazilo i na rezultat, te gosti na veliki odmor idu sa prednošću 43-38.

Početak drugog poluvremena obeležio je Lukas Vank , koji sa dve brze trice donosi rezultatski egal. Nema šta Hajdelbergu se mora odati priznanje kako je izgledao večeras. Strpljivi koncentrisani, uvek su nalazili prava rešenja u pravom trenutku. Otišli su gosti na 51-44, pa ich je za kratko „uhvatio“, Frankfurt da bi pri vođstvu Akademiksa 55-49, klupa domaćih reagovala minutom odmora.Iz tajma sevnule su dve vezane „bombe“, te je opet bilo nerešeno 55-55. Gosti prave novu seriju 5-0, ali im Met Harms ne dozvoljava da pobegnu. Moram izneti i lični utisak , da je trener Hamink i previše tolerisao večeras indisponiranog Ajzeju Vašingtona. Šteta što nije biloi više publike u dvorani, jer smo gledali jako dobru utakmicu. Nakon tri četvrtine bilo je 68-65 za Hajdelberg.

Svoje veče kod Akademiksa imao je neverovatniji belgijski šuter Elias Lasisi. Pandam njemu na drugoj strani bio je Holanšanin Mert Harms koji je odigrao najbolju partiju u dresu Frankfurta. Međutim Hajdelberg je kao tim izgledao bolje. U 36 minutu tim koji sa klupe prevdodi mlađi od braće Isalo (Jonas), vodio je sa 85-74 i nazirala se za njih jako bitna pobeda.Definitivno je „dželat“ i iz prvog duela ova dva tima Erik Vašingrton sa dve trojke presudio Skajlajnersima. Akademiksi su slavili sa 94-82 , i oni su posle Braunšvajnga drugi direktni konkurent koji je pobedio u Frankfurtu.

Prvenstvo se nastavlja 19 kolom koje je na programu za vikend. U nedelje Frankfurt gostuje u Ludvigsburgu. Susret je na programu od 15 časova.