Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:HEUTE19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Za jubilej, poraz

Završetak famoznih Fibinih "prozora", koji su ujedno značili i kraj kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za timove Bundeslige značilo je da minimum do maja , za one koji ne uđu u plej of nema pauze.

Skajlajnersi su odmor iskoristili, da malo srede misli, poslože neke stvari u svojoj igri, i krenu u završni deo sezone sa željom da ostvare što više pobeda.

Gostovali su u ovoj rundi direktnom konkurentu u borbi za najboljih osam Bambergu. Ovo je bio jubilarni 60 duel dva tima, Brose ima 37 a Frankfurt 22 pobede.

Krenulo je fudbalski rečeno "rovovski" , sa obe strane, pa u prvih skoro tri minuta nismo videli poene. Nije slutilo na dobro za goste, jer je "štetu" u reketu , na obe strane terena pravio prvi skakač Lige Dejvid Kreviš. "Račun je otvorio", svojim poenima Mikele Vitali, pa su domaći polako uspeli da pronađu napadački ritam. Sa druge strane Skajlajnersi su u ofanzivi ostali vrlo skromni. U prvih 10. minuta su za dva šutirali 3 od 12, a jedini raspoložen u timu iz Frankfurta bio je Džo Rehon, koji je praktični igrao jedan na pet.

16-4 je vodio Brose u poslednjem minutu prvog kvotera, a kada su višestruki prvaci Nemačke u 12. minutu poveli sa 22-9, Sebastijan Glajm je ekspresno potrošio i svoj drugi tajm. Vredelo je , probudio se Met Mobli. Počela je da kruži lopta u napada, odbrana nije ni bila problem od samog starta, a raspoloženi Amerikanac koji je tokom pauze dobio priznanje od trenera i kapitena svih timova Lige za najboljeg napadača, je "ušao u šut" i počeo sa "sipa" , sa svih strana. "Mic po mic", gosti stižu vođstvo Brosea, probao je da ritam ekipe iz Frankfurta, svojim minutama odmora preseče Johan Rojekars ali mu to nije pošlo za rukom. Nakon što su Skajlajnersi u prvoj četvrtini dali samo 7 poena, u drugom periodu sasuli su 29 poena u koš svojih rivala, pa na veliki odmor otišli sa prednošću 36-34.

Vrlo pametno su početkom nastavka gostujući košarkaši koristili činjenicu, da je roster Bamberga maksimalno skraćen. Na ovom meču je domaćin nastupio sa samo 9 košarkaša, od kojih je njih osam igralo. Frankfurt je početkom treće deonice spuštao loptu pod koš , što je maksimalno eksplatisao Mihael Kesen.Vrlo brzo su Skajlajnersi poveli sa 42-36, pa sa 44-38 i činilo se da bi mogli da naprave iznenađenje. A onda se desilo ono što smo prečesto gledali da bi bilo slučajno u timu koji predvodi trener Glajm. Gosti su uspeli da se samounište u ključnim trenutcima utakmice. Samo u trećoj četvrtini sastav iz Hesena je izgubio neverovatnih 8 lopti.

Pokušao je kapiten Kvantez Robertson da sa svoja četri uzastopna poena, vrati svoj tim, ali to danas u Bambergu nije išlo. Izgubljene lopte su se rađale kao na traci, u drugom poluvremenu bilo ih je trinaest , a ukupno na utakmici devetnaest. Kada je Mikele Vitali pogodio trojku za vođstvo svog tima 63-54 u 34. minutu jasno je bilo ko će se radovati na kraju.Ono što treba da zabrine sve fanove Frankfurta, je činjenica da se tim u finišu meča , totalno "raspao". Krajnjih 78-62 za Bamberg je previsok rezultat, za sve što se dešavalo na parketu. Gostujući tim ne zna za pobedu protiv Brosea još od 6. juna 2010. godine, a ovo je Frankfurtu 14 vezani poraz na gostovanj u Bambergu.

Prilika da se serija od četri uzastopna neuspeha prekine, je već 4. marta kada u Fraport Arenu stiže "fenjeraš" Rasta. Meč je na programu od 19. časova.