Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:HEUTE19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

"Vučiji čopor" osvojio Frankfurt

Sastav iz Vajsenfelsa je pred početak sezone imao velike ambicije. Oni su tokom leta totalno izmenili svoj sastav. Doveli su čak jedanaest igrača u prelaznom roku, a i vrati se trener Igor Jovović koji poznaje situaciju u klubu. Nakon sasvim solidnog starta sezone, usledila je serija od šest uzastopnih poraza, koja je "vukove" , usmerila ka donjem delu tabela. MBC se nalaziti u grupi timova koji će do poslednjeg kola strepeti za svoj prvoligaški status.

Ulog na ovoj utakmici je bio ogroman, direktna borba za opstanak, pa ne čudi što je počelo nervozno sa obe strane. Problem za domaćina je što u timu ponovo nije bilo povređenog Vila Čerija, a produbio se već na u trećem minutu kada se nakon jedne defanzivne akcije povredio i startni centar Met Harms. Umesto njega pojavio se Džamal Mekklin i vrlo brzo pokazao kakav kvalitet poseduje. "Vukovi" su bolje finiširali u prvoj deonici zatvorili je sa tri trojke i vodili 20-12.

"Hod po mukama", Skajlajnersa nastavio se i startom drugog perioda. MBC novom tricom u 11 . minutu dolazi do +12 (25-12). Kvantez Robertson je silom prilika opet morao da igra plejmejkera, a on se ne snalazi baš najbolje u toj ulozi. Svi protivnički sastavi obilato koriste činjenicu da se Frankfurt vrlo loše snalazi protiv zonske postavke u odbrani, i na tome baziraju svoju igru. Pokušao je Mekklin svojom partiturom da u drugom delu druge četvrtine malo razdrma svoj tim, ali je bilo očigledno u tim momentima koliko nedostaje Vil Čeri. Goran Huskić srpski internacionalac u ekipi iz Vajsenfelsa demonstrirao je vrhunsku centarsku tehniku u smiraju prvog poluvremena. U 19 minutu, "vukovi" su otišli na zabrinjavajućih 42-25. Imao je puno toga Dijego Okampo popričati sa svojim momcima u svlačionici, jer su gosti na petnaestominutni odmor otišli sa vođstvom 44-27.

Šta god da su pričali sa svojim trenerom na velikom odmoru, po domačina nije imalo efekta. Gosti su došli po pobedu, od svoga plana nisu odstupili niti jednog sekunda. Tim trenera Igora Jovovića u 23. minutu poveo je sa 53-32, i svima je bilo jasno da se mora desiti pravo božićno čudo kako bi Frankfurt stigao do pobede. "Iz aviona", je vidljivo koliko tim iz Frankfurta loše funkciniše bez Čerija. Loša selekcija napravljena tokom leta, na naplatu dolazi u decembru. Poslednji kakav-takav pokušaj stručnog štaba kluba iz Hesena, bio je zonski presing po čitavom terenu. MBC je i za to imao spreman odgovor,te su nakon trideset minuta košarke imali bezbrižnih 68-45.

Do kraja gledali smo demonstraciju sile od strane gostujućeg tima. Pošto dugo nisu pobedili, valjda su se i uželeli trijumfa, nisu skidali "papučicu sa gasa", pa su u 34. minutu vodili sa rekordnih 79-50."Kozmetičke" promene napravljene su na semaforu u samom finišu, pa su gosti iz Vajsenfelsa suma.sumarum pobedili sa 89-68

Skajlajnersi božićne i novogodišnje praznike neće dočekati u dobrom raspoloženju. Svima u klubu i oko njega za predstojeću godinu ostaje jedna želja, a to je opstanak u društvu najboljih. Ta borba je uvek teška i neizvesna. Već 27. decembra u goste dolazi zahuktali Hemnic. Meč je na programu od 19. časova.