Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Visok let "Albatrosa"

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Danas je u Frankfurtu bio praznik košarke. U goste Skajlajnersima stigao je aktuelni osvaja duple krune iz prošle sezone ekipa Albe. O rivalu mnogo pohvalnih reči imao je za kazati i trener domaćih Sebastijan Glajm. Za potpisnika ovih redova ekipa iz Berlina možda igra i najlepšu košarku u Evropi. Puno poseda lopte, dosta trčanja, uvek na veći broj poena, ali sa velikim akcentom i na defanzivne zadatke. Pored toga aktuelni šampioni žive san skoro svakog kluba, da ima rezultate i razvija mlade igrače.

Kad smo ovako nahvalili Albatrose, oni su od samog početka potrudili da nam svima pokažu i dokažu svoj kvaklitet. Plan senjor Aita ( kako ga je nazvao oficijalni spiker), bio je jasan, zaustaviti glavne poluge domaćih Meta Moblija i Kvanteza Robertsona. Posao su odlično odradili mladi Malte Delov i Simone Fontekijo. Ritam je nametnuo Pejton Siva pa je već u 3. minutu bilo 12-4 za goste. Međutim tek tada slede muke po Skajlajnerse. U igru ulazi 2 metra i 21 santimetar visoki momak iz Čada Krist Koumađe. On je očigledno izabran da nasledi Lendrija Noka. Ovaj nezgrapni momak još puno ima da radi na svojoj tehnici, ali pokazuje visok kvalitet u odbrani. "Spustio je roletnu" u reketu, rasterao Skajlajnerse koji su uglavnom rešenja u napadu tražili sa spoljne pozicije.

Takva igra rezultirala je veći 11. minutu sa ogromnih 31-10 za tim iz Berlina. Kada je Koumađe otišao da odmori, izgleda je "svanulo" domaćinu. Krnuo je sa dobrim potezima Jon-Aksel-Gudmundson i vrlo brzo za sobom povukao i ostatak tima. Poenima Mihaela Kesensa u 18 . minutu Skajlajnersi su došli na jednocifren minus (32-40). Na veliki odmor se odlazi sa prednošću aktuelnih šampiona 45-35.

Nastavak je krenuo obećavajuće. "Rafalna paljba" , je razmenjena sa obe strane , a u glavnoj ulozi našao se Šveđanin Markus Erikson pa su pre svega zahvaljujući njemu Berlinci ponovo otišli na osetniju prednost ( 54-40). Reagovao je trener Sebastija Glajm koji je želeo da popriča sa svojim izabranicima. Nakon što im je koach "očitao bukvicu", momci iz Frankfurta su krenulu u igru "bez garda". Odbrana je bila vrhunska u tim trenutcima, a napad funkcionisao odlično. Sve to je bilo vidljivo na semaforu 27. minutu 62-54 vode gosti, kojima ovakav razvoj situacije se nije baš dopao pa je njihova klupa dobila tehničku, što penalom kažnjava Met Mobli. Pri rezultatu 55-62, drugom strelcu lige iz koša je " iscurela", trojka koja bi utakmicu odvela u totalno drugom prvacu.

Kako se to nije desilo videli smo zašto je Alba evroligaški tim, i kako se u modernoj evropskoj košarci polako ali sigurno pravi ogromna razlika između ekipa koje su u eliti i onih drugih. Ali to je tema za neke druge prilike i diskusije. Demonstracija sile Albatrosa viđena je početkom poslednjeg kvotera. Serijom 20-0, ostavili su Skajlajnerse više od 5. minuta bez poena, i prelomili ovaj susret u svoju korist. Surovih 28-4 u poslednjem periodu, bilo je dovoljno da Berlinci na kraju stignu do ubedljivih 94-60.

Moram napomenuti da je utakmica krenula vrlo lepom akcijom BBL Lige " Ujedinjeni protiv rasizma".

Frankfurt je prekinuo seriju od tri pobede, sledeće nedelje se gostuje Braunšvajngu , susret počinje u 15. časova