Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Vircburg

Već smo apsolvirali činjenicu da je Frankfurt "najljubazni", domaćin u čitavoj Bundesligi. U goste im danas stiže Vircburg, ekipa iz rodnog grada Dirka Novickog koja na gostovanjima ima "čistih" 0-10. Iz svega navedenogi ne treba da vas čudi zašto se ova dva tima grčevito bore za opstanak u društvu najboljih.

Skajlajnersi su i poslednji adut stavili na sto. Iz ruskog tima Parma iz Perma stigao je 24-godišnji poljski reprezentativac Marsel Ponitka. Ovaj momak je mnogo poznatiji kao rođeni brat Mariuša Ponitke košarkaša Zenita i kapitena nacionalnog tima. Marsel je poče ou Zjelenoj Gori, igrao u Arki,a potom otišao u Rusiju. Za kraj ovog uvoda nije za zgoreg da vas podsetim, da je Frankfurt u seriji od sedam uzastopnih poraza.Ako ste zaboravili poslednji put su se navijači Skajlajnersa radovali drugog dana ove godine, kada je savladan Gisen. Ono što takođe treba istaći,je da su Skajlajnersi u prvom delu sezone slaviliu Vircburgu. Ukoliko bi i večeras trijumfovao Frankfurt bi se praktično izjednačio na tabeli sa direktin konkurentom. Suštinski sastav iz Hesena bi imao pobedu više, jer su pobedili oba puta protiv S. Olivera, a prvi kriterijum u konačnom srazu je međusobni skor.

Oficijalni spiker u dvorani "dolio je ulje na vatru" najavivši ovo kao ekstremno bitan meč. Uvek simpatični navijači Vircburga bili su uz svoj tim, dok su i fanovi Frankfurta prepoznali važnost utakmice u ovom trenutku. MekKlin je bolestan, dok za bavarski sastav nije nastupao povrđeni lucidni plej Parodi. Nervoza je na startu bila vidljiva kod oba tima. Novopridošli Ponitka pomagao je u organizacija napada Vilu Čeriju. Amerikanac očigledno nije ušao spreman u ovaj duel, dok je neuigrani sa ostatkom tima Poljak i previše "carinio" , loptu.Nisu ni gosti bili ništa bolji, ali u smiraj prvog perioda došli su "do daha" i na prvi odmor otišli sa vođstvom 17-11.

Sastav trenera Okampa psihološki nije bio spreman za ovu utakmicu. Španski stručnjak očigledno nije odradio svoj" domaći zadatak". Trojkom kapitena Feliksa Hofmana , S. Oliver odmah odlazi na plus 9 (20-11). Smireni i skocentrisani puleni Saše Filipovskog u 13.minutu vode sa 27-16. Škripalo je u organizaciji napada, Vil Čeri je pokušao sam sebe da uvede u utakmicu,ali ga nikako nije išlo. Ni ostali saigrači nisu bili raspoloženi, pa ekipai iz Bavarske u 19.minutu ima ogromnih 44-23. Siguran sam da je ovo jedno od najloših poluvremena Skajlajnersa u sezoni, ali se to nije trebalo desiti u meču na kome je ulog ogroman. Vircburg se držao svog plana koga je do tančina sproveo u delo,pa su na veliki odmor otišli sa 44-25.

Da se računaju samo rezultati iz prvih dvadeset minuta Skajlajnersi bi bili u vrhu tabele.Mnogi su se penadali da se jednom stvari moraju i okrenuti u korist Frankfurta, , ali mi se čini da je utakmica izgubljena već do poluvremena. Možda je ideja bila da se sanira šteta, i izbegne dupli poraz jer se u Vircburgu pobedilo sa 5 razlike (83-78), ali to jeje bila (ne)moguća misija. Pokušao je kapiten Tez Robertson da svoji iskustvom pokrene tim u trećoj deonici,ali je sve išlo kilavo. Nisu uspeli domaći, da iskoriste ni prazan hod Vircburga, koji je više od četri minuta bio na samo jednom datom poenu.Pitanje je i za stručni štab, zašto se nije igrala i neka dogovorena akcija,već se samo suludo individualnim akcijama pokušavalo doći do poena.Očigledno je bilo da S. Oliver pada sa igrom,pa su Skajlajnersi ovaj kvoter zaključili sa tri trojke i obziroma na igru pred poslednjih deset minuta imali obećavajućih minus 9 (45-54)

U tim trenutcima i publika se aktivno uključila u sva dešavanja na parketu. Za potpisnika ovih redova ostaće nejasno zašto domaći tim nije pokušao da napadne preko posta, dođe do nekih lakih poena, i skine ogroman teret sa spoljel linije, koja je napade rešavala isključivo šutevima sa perimetra. Treba istaći i da Čeri nije bio faktor u ovom duelu.Vircburg se u finišu utakmice sabrao i ponovo preuzeo kontrolu igre i semafora. U najbitnijem trenutku trener Filipovski i njegovi momci stigli su do prvog gostujućeg bala. Par konfuznih poseda lopte imali su u finišu gostujući košarkaši, moga je Robertson trojkom da spusti razliku na samo minus 3 ali je bio neprecizan. Konačnih 69-61 znači da je Vircburg i u međusobnom skoru bolji od Skajlajnersa, i praktično im beži tri pobede na tabeli.

Voleo bih da se varam,ali sada situacija za Skajlajnerse izgleda više nego teško. Opstanak deluje kao misaona imenica. U nedelju 20.marta gostuje se u Braunšvajgu. Meč je na programu u 15.časova.