Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:HEUTE19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Uvenule "ljubičice, "procvetali" Skajlajnersi

Još na duelu protiv Fehte, vidljivo je bilo da je stručni štab Skajlajnersa maksimalno iskoristio prvenstvenu pauzu nastalu zbog reprezentativnih obaveza, kako bi maksimalno unapredili igru svog tima.

Sve gore navedeno dobilo je potvrdu na gostovanju u Getingenu. Za potpisnika ovih redova prvih deset minuta bilo je jedno od najboljih izdanja tima iz Frankfurta u toku ove sezone. Protivnik je odlično skautiran te je od starta onemogućena igra dva na dva između Luka Nelsona i Taija Odijasea. Sa druge strane za razliku od nekih prethodnih susreta, od početka utakmice je bio fokusiran Met Mobli. On je u napadu predvodio svoj tim, a evidentano je bila da je saradnja spoljne i unutrašnje linije dobro sinhronizovana. Vrlo bitan igrač u ovom sastavu je Jon-Aksel Gudmudson. Islanđanin puno pomaže Metu Mobliju, jer kada je on raspoložen odbrana protivničkog sastava nije toliko fokusirana na sjajnog skorera.

Najbolja potvrda svega opisanog bio je vođstvo gostiju nakon prvih deset minuta 26-21. A onda je belgijski trener Roel Mors negde iz "frižidera" izvukao Nelsona Vajdemana. Ovaj bivši igrač Bajerna i Bamberga je u poslednje vreme pružao vrlo loše partije. Svojih "pet minuta slave" , imao je i drugoj deonici, gde je za malo više od osam minuta provedenih na parketu dao 12 poena. Odličnog "sekundanta" , imao je u Letoncu Rihardu Lomasu koji je krajem januara pojačao "ljubičice". Skajlanersi su sa druge strane izgubili fokus u odbranu, što je prizvelo nervozu u napadu. Ponovo je do izažaja došao segment izgubljenih lopti, do poluvremena 9 za goste. Treba istaći da je domaći tim odlično u prvih 20. minuta služio i šut za tri, pa je sve to uzrokovalo da na odmor Getingen ode sa prednošću 49-43.

Početkom nastavka, bokserski rečeno gosti su bili na "konopcima". Getingen je otvorio poluvreme serijom 7-0, i otišao na 56-43. Kako je se Vejdeman pojavio pravo niotkud u prvom poluvremenu, tako je u nastavku jednostavno nestao sa parketa. Njegovu ulogu preuzeo je Dešuan Buker koje je takođe tokom sezone stigao u Nidersaksen. Sa i previše raspoloženih igrača, domaćini su kontrolisali i igru i rezultat, te se u poslednji minut trećeg perioda ušlo sa vođstvom "ljubičica" 76-56.

U današnje vreme rezultat je "majka svih ,majki", ali ulaganje u mlade igrače i pružanje šanse njima se uvek isplati. Neverujete? Pogledajte finiš treće i čitavu četvrtu četvrtinu ove utakmice. Kada je njegov tim već bio "viđen", da će biti poražen na scenu je stupio Lens Šorman. Ovaj 18-godišnjak je vezao tri trojke postigao 14 poena ukupno (rekord karijere) i najverovatnije "ukrao", ključnu loptu na čitavom susretu. U poslednjih deset minuta, gledali smo rimejrk Skajlajnersa iz prve četvrtine. To je bio ples gostiju na parket dvorane u Getingenu. Treba isaći da su Skajlajnersi dobili prvi (26-21) i poslednji period (31-15) i stigli možda i do najslađe pobede u sezoni 93-89.

Trijumfom na ovom gostovanju Skajlajnersi se vraćaju u borbu za plej of. Šteta je što ove sezone nema gledalac u dvorani, jer bi ovako izborena pobeda bila pozivnica za "utakmicu svih utakmica". 13. mart donosi i Hesen derbi, jer u goste stiže Gisen. Meč počinje u 18. časova.