Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:Sa 20.04.19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

"Šuterska klinika" Ulma u Frankfurt

Logistička podrška pred duel protiv Ulma., imala je vrlo bitnu ulogu. Skajlajnersi su u petak gostovali u Minhenu, trebalo je se i po ovim lošim vremenskim uslovima što pre vratiti, odmoriti i spremiti za nezgodnog rivala.Sa druge strane gosti nisu imali tih problema jer su u prethodnom kolu bili domačini Getingenu.

Utakmica je krenula tako da kao da je Ulm bio u vremenskom cajtnotu u pripremi utakmice. Gostijući košarkaši 2 minuta i 30 sekundi nisu poentirali, ali ni Frankfurt napadački nije bio preterano raspoložen. Tomas Klepajs kapiten austrijiske reprezentacije je povezao redove svog tima. Odlično je vodio igru, asistirao i Ulm je puno dobio iz igra 2 na 2 od bivšeg igrača Braunšvajnga i Dilana Osetkovskog. Kad je tim Jake Lakovića nametnu svoj ritam, počela je da radi i "teška artiljerija", tačnije šut sa spoljnih pozicija. Prednjačio je Andreas Obst pa je već u 8. minutu Ulm vodio 19-14.

Ništa se nije promenilo ni početkom drugog perioda. Domaći košarkaši nisu imali poverenja u svoj šut spolja, dok su gosti "sipali" sa svih strana. Videlo se da su Skajlajnersi umorni, plejmejkeri Džo Rehon i Jan-Aksel Gududson su totalno van forme, a puno nedostaje Konstantin Konga. Naravno da se sve navedeno odrazilo na semaforu u 15 minutu, Ulm je imao prednost 38-27. A onda" Tez" Robertson krade jednu loptu i pokreće svoj tim. Usledila je munjevita serija Frankfurta 10-0 za totalni rezultatski povratak. Probudio se i Met Mobli, a Gudmudson je napokon dao nekoliko dobrih minuta.

Na poluvreme se otišlo sa prednošću gostiju 44-40, što je po prikazanoj igri u prvih dvadeset minuta za Skajlajnerse bio odličan rezultat. Svoju zaraznu energiju iako veteran Kvantez Robertson je preneo na svoje igrače početkom drugog poluvremena. Na krilima kapitena krenula je serija 5-0 za vođstvo 45-44. Šteta je što u tim trenutcima umorni Skajljnersi nisu bili koncentrisani jer da je Kamari Marfi dao dva penala, a Met Mobli stavio zicer drugačije bi se stvari na parketu odvijale. Predugo je Sebastijan Glajm držao u igri indisponiranog Džoa Rehona. Kada je Lakovič video da je "vrag odneo šalu", vratio je u igru Tomija Klepajsa. U 24. minutu serijom 7-0, Ulm vodi sa 52-47. Taj rezultat je dugo stajao na semaforu, a Frankfurt nije uspeo da naplati dobru odbranu, pa su čak četri napada proćerdali. Naravno kazna je stigla od strane Klepajsa i Obsta za velikih 65-51 pred poslednjih deset minuta. Jasno poslednja četvrtina bila je rutinsko odrađivanje posla gostujućeg sastava. Njima je prednost doneo šut za tri poena koji je bio sjajan 16-29 (55%). Umor domaćeg sastava je dolazio do izražaja kako je utakmica odmicala. Frankfurt je izgubio 15 lopti, i za tri šutirao loših 6 od 21 ( 29 %). Ulm je slavio sa 87-68.

Šta je tu je, Skajlajnersi su upalu u lošu seriju u ovoj fazi prvenstva. Sada sledi pauza zbog reprezentativnih obaveza.

28. februara se gostuje u Bambergu ( 15 öasova), a onda dolazi Fehta.