Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

srbokro Ulm

„Crni se dani, ređaju u nizu“

Nakon odlične prošle takmičarske kampanje u Ulmu je došlo do velikih promena. Trener Jaka Lakovič potpisao je u Španiju, igrači koji su bili nosioci igre našli su uhlebljenje u bogatim evropskim klubovima. „Švabe“, poznate po dobrom radu sa mlađim kategorijama i svom „Oranž kampusu“, napravili su radikalni zaokret, maksimalno podmladili tim a za glavnog trenera postavili Antona Gavela. Nije baš sve krenulo kako treba, jer je ovaj sastav premlad i falu mu iskustva. Pokušali su sa ex-Skajlajnersom Metom Moblijem , ali je ljubav trajala manje od dva meseca.

Kod Frankfurta problemi se ređaju u nizu . Litvanski tandem Geben-Tubutis će zbog povreda odustvovati više nedelj, a ne treba zaboraviti i da je Breneke van stroja..Sve ovo se dešava u nezgodnom trenutku, jer je ekipa vezala tri uzastopna poraza u prvenstvu, nalazi se na poslednjoj poziciji, i već u ranoj fazi šampionata, skoro svaka utakmica pogotovo na domaćem terenu je jako, jako bitna.

Jeste da ovaj put, sala nije bila puna, ali je atmosfera bila vrhunska. Primetio sam i dve grupe koje su rešile da ovog popodneva odeade tim bilding u „Fraport Areni“. Sve je inspirisalo igrače oba tima, da u dobrom ritmu i bez puno prekida odigraju prvi period.Domaći sastav je nekako po navici bolje krenuo u meč, i sa pet poena Lukasa Vanka poveo 5-0.Brzo su se Ulmeri sabrali, igrači koji su ušli sa klupe poveli su meč u pravcu koji gostima odgovara, te zahvaljujući raspoloženom Crnogorcu Fedoru Žugiću početnu deonicu reše u svoju korist 22-20.

„Kosturi su počeli, da ispadaju iz ormana“, što se Frankfurta tiče. U početnih 10 minutas, Skajlajnersi su izgubili pet loptoi, a do poluvremena ta cifra je porasla na zabrinjavajućih deset .“Švabe“, su pri tome „bombardovale“, koš rivala van linije 6,75. Ulm je u 15. minutu poveo sa 37-30. Primoran je bio Harmnik da reaguje tajmom. Holandezova pravovremena reakcija pomogla je da se njegov tim „vrat u priču“. Hrabra odluka je bila postaviti protiv šuterski raspoloženog rivala, zonu, ali je to dalo rezultat. Na poluvreme se otišlo sa 45-42 u korist tima Antona Gavela.

Sve prisutne u dvorani, zanimao je odgovor da li smo posle samo 180 odigtranih sekundi u trećoj četvrtini, dobili odgovor na pitanje ko će danas pobediti. Nakon što su sa obe strane razmenjene trojke i pri prednosti gostiju 48-45, usledila je serija „Švaba“, 9-0 za odlazak u dvocifreni plus (57-45). Naravno usledila je nova reakcija klupe Skajlajnersa, ali samo za kratkotrajnih 4-0. Nerešiva enimga za domaće bio je reprezentativac Robin Kirsten. Ako se ja pitam, on je igrač ove utakmice. Svojom partijom odvojio je svoj tim od rivala koji je konstantno bio tu negde, i poveo ga ka pobedi. Na postavljeno pitanje početkom ove deonice, odgovor smo dobili na kraju. Ulmeri su treći kvoter dobili sa neverovatnih 31-12, i rešili dilemo oko imena pobednika, osim ako se ne desi epski preokret.

Sa ubedljivih 76-54, izabranici trenera Gavela ušli su u završnih deset minuta. Ovakve utakmice obično prete da prerastu u dosadu, jer je jedan tim već nokautiran, a drugi rutinski odrađuje svoj posao. Međutim, sa Skajlajnersima to nije slučaj. Oni obično kad protivnik prelomi meč, počnu da igraju košarku, i izađu iz rezultatskog grča.Jasno problem za ekipu iz Hesena je što u evropskoj košarci jedna deonica traje samo 10 minuta, pa oni šahovskim rečnikom uđu u vremenski cajtnot. Ono što je dobro, da takvom borbom Frankfurt pokazuje karakter, i bukvalno drži publiku do poslednjih sekundi u dvorani. I sve je ovo lepo što sam nabrojao, ali sport je ekzaktna nauka koja priznaje samo rezultat. A on je i ovaj put bio na strani Ulma koji je pobedio sa 97-82

Zbog četvrtfinalnih utakmica nacionalnog Kupa, sledi prvenstvena pauza. To je šansa za još ozbiljni rad, i nadu da se neko od povređenih igrača vrati u tim. Frankfurt 9. decembra gostuje u Vircburgu.