Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:Sa 20.04.19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Skajlajnersi sami sebe pobedili

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Poslednje kolo prvog kruga Bundeslige donelo je derbi Frankfurta i Bamberga. Kako za sada stoje stvari na tabeli ova dva tima vodiće veliku borbu za plasman u plej of.

Ni jedni ni drugi nisu bili u kompletnom sastavu. Kako red nalaže da krenemo od gostiju falio je Dominik Lokahrt i vrlo dobri Čejson Filer. Kod domaćih nije bilo Konstantina Konge.

Ulog je veliki pa je tako i krenulo. Brzopotezno sa obe strane. Otvaranje je obeležio "Šid" Mur koji je postigao prvih sedam poena za svoj tim i "školovao" reprezentativca Kristijana Sengfeldera. Brzo se Brose sabrao, sjajno su šutirali iz igre u prvih deset minuta samo tri promašaja. U 7. minutu gosti vode sa 19-15. Tajm klupe Frankfurta donosi seriju od 5-0. Prednost gostima nakon prvog perioda doneo je Ševon Tompson. Ovaj Jamajčanin je pre dve nedelje stigao u Bamberg i delovao je kao da je zalutao na parket. Svojih pet minuta u Frankfurtu maksimalno je iskoristio.

Početak drugog kvotera za goste je bio "zona sumraka". Zonom pres Skajlajnersi su totalno izludeli Bavarce. Primarno serijom od 10-0 domaći tim je preokrenuo tok utakmice za 360 stepeni. Mihael Kesens je dominirao na obe strane terena u reketu, i totalno oduzeo Bambergu dominaciju u skoku koju su imali. Posebno poglavlje je Met Mobli. Šut ga nije išao prve poene je postigao tek u 13. minutu, ali je pokazao da je igrački sazreo. Razigravao je saigrače, igrao odbranu i nije forsirao. Naravno problem višestrukog šampiona Nemačke je nedostatak plejmejkera. Benet Hund još nije sazreo, Devon Hol se na toj poziciji ne oseća baš najbolje. Sve se to jasno odrazilo na semaforu te su Skajlajnersi na odmor otišli sa vođstvom 48-32.

Po povratku na parket plan trenera Johana Rojekarsa bio je da domaćina iznenadi zonskom odbranom. To je toliko bilo pogrešna odluka da je Frankfurt u 22. minutu poveo sa 52-34. I tada se dešavaju ključne stvari bar što se ove utakmice tiče. Trener gostiju na klupu povlači Hunda, i "ključeve igre" , svog tima predaje u ruke Devonu Holu. Skajlajnersi pokušavaju ono što će im na kraju uspeti, da pobede sami sebe. Od tog 22. minuta izgleda da je neko "ugasio svetlo" , domaćinu u Fraport Areni. Bez plejmejkera, ikakve organizacije, ništa se nije dobilo sa Kamrijem Marfijem u reketu, pokušaji da se sve reši iz igre 1-1 su problemi koju su se samo gomilali. Serijom 11-0 Brose se vraća, i 31. minutu je već samo 56-54 za domaći tim.

Već u 33. minutu Bamberg preuzima vođstvo (64-63) i sudbinu utakmice u svoje ruke. Kada se raspoloženom Holu pridodao i Italijan Mikele Vitali videlo se da se domaćima ne piše dobro. Dejvid Kreviš i Kristijan Sengfelder su uspostavili dominaciju pod košem pa su u 37. minutu gosti prelomili meč otišavši na ogromnih 76-69. Puno problema je bilo u igri tima Sebastijana Glajma. Govor tela njegovih igrača u nastavku je govorio da oni jednostavno ne mogu do pobede. Previše se težilo individualnim rešenjima, u napadu je sve bilo prepuštenu Metu Mobliju koji večeras nije mogao kao mnogo puta ove sezone da spase svoju ekipu.

Na kraju Bamberg je slavio sa ubedljivih 86-76.

Radna nedelja Frankfurta završava se gostovanjem u Minhenu.Meč protiv Bajerna je na programu u petak 12. februara sa početkom u 20 časova i 30 minuta