Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:HEUTE19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Skajlajnersi "pojeli vukove"

Novu 2021. godinu Frankfurt je počeo gostovanjem u Vajenfesu. To je Skajlajnersima omiljena destinacija, jer su se sa prethodnih pet gostovanja na Istoku vratili "kući pevajući".

"Vukovi su tim koji od "šuta živi, ali od njega i umire" , te ih tako njihovo glavno oružije na stratu utakmice nije služilo. Sa druge strane, reketom je gospodario Mihael Kesens, a svojih "pet minuta" , imao je Rašid Mur. Ovaj 25-godišnji Amerikanac je prvo probao u Arisu, a njegov put u Nemačkoj išao je korak po korak. Od Reginalne Lige, preko Pro B i A našao je svoje mesto u Frankfurtu. Kada mu se priključio i Met Mobli, gosti su stigli do prednosti. Ali, što uvek ima kad igraju Skajlajnersi oni su u prvih deset minuta penale šutirali 4-10, pa je njihovo vođstvo od 22-15 nije bilo realan odraz dešavanja na parketu.

U prvoj polovini drugog kvartala gosti su totalno "nestali" sa parketa. Bez ideje u napadu, izgubljene lopte, i loš skok rezultovali su da MBC preokrene rezultat u svoju korist. Prvi se kod Skajlajnersa probudio Jon-Aksel Gudmudson, te je za sobom povukao i Meta Moblija što je bilo dovoljno da se na veliki odmor ode sa vođstvom 43-40.

Nervozu sa obe strane i monotoniju početkom drugog poluvremena prekinuo je Kvantez Robertson. Kapiten je vezao trojku pa dvojku i u 22. minutu bilo je 50-42 za goste. Videlo se u tom trenutku da je u skoro pa nemoguće da Skajlajnersi izgube u Vajsenfelsu.Gde je stao kapiten koji je usput odlično čuvao Mihala Mihalaka, nastavili su Jan-Eksel Gudmudson, Rašid Mur i konstantno dobri Met Mobli.

Već sam pomenuo da je šut varljiva kategorija, a upravo zahvaljujući ovom segmentu košarkaši MBC se se "držali iznad vode". Uglavnom su trojkama "disali za vrat" , gostima, ali se videlo da tim hrvatskog stručnjaka Silvana Poropata nema plan B. Nepravedno bi naravno bilo ne istaći odlični ofanzivni set Frankfurta, i ponovo sasvim solidnu odbranu. U finiši značajan doprinos pobedi dao je Kamari Marfi koji je bio stopostotan sa linije za slobodna bacanja i zabeležio vrlo važan skok u napadu.

94-89 je konačan rezultat što je Skajlajnersima četvrti trijumf u sezonu. Zanimljivo je sigurno da je MBC na svom parketu goste iz Frankfurta poslednji put pobedio 7. decembra 2013. godine.

Nakon lepog uvoda u Novu godinu slede dve utakmice na domaćem parketu. Prvi na programu je duel sa Getingenom koji je na programu 10. januara. a utakmica počinje u 15. časova.