Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Sever hladan za Frankfurt

Do sada Hamburg i Frankfurt su samo jednom u svojoj istoriji podelili megdan. To je bilo u prošloj nekompletnoj korona sezona kada su Skajlajnersi slavili u najvećoj nemačkoj luci.

Stvari su se promenile, pa su ove sezone Severnjaci uložili silne novce u košarkaški tim. Gosti su doputovali bez Mihaela Kesensa, i uz podužu listu povređenih igrača u rosteru imali samo desetoricu košarkaša.Hrabro se Frankfurt suprostavio favorizovanom domaćinu i "bez garda ", ušao u utakmicu. Jasno sa ovako koncipiranim timom koji vodi španski stručnjak Pedro Kaljes takav pristup je kao da sami sebi "pucate u nogu". Jeste tim iz Hesena pogodio prve dve trojke na otvaranju, ali je tada usledila serija od šest neuspešnih pokušaja van linije 6,75. Naravno, prekaljeni profesionalci u domaćem sastavu Kameron i Brajs Tejlor, pride Teri Alen su znali sve to da kazne. Krenuo je šut Hamburg, te su u prvom kvoteru ubacili čak sedam trojk, pet različitih igrača iz jedanaest pokušaja. Tome treba dodati da je ritam utakmice kontrolisao omaleni plej domaćih Ti-Džej Šorts.

Kada su početkom drugog perioda domaćini naparavili seriju od 7-0, za rekordnih 38-18, činilo se da se gostima loše piše. Reagovao je trener Sebastijan Glajm, zvao tajmaut nakon čega su njegovi igrači "naplatili" , par dobrih odbrana i sa tri uzastopne trojke prišli na 38-26. I kada se činilo da gostujuči tim hvata polako rezultatski priključak predvođen Metom Moblijem, ponovo je proradio šut tima sa Severa. "Najlošija frizura" Lige Maksi DiLeo bio je posebno raspoložen pa je trojke gađao 3-3. Protiv ovako raspoloženih šutera nema odbrane i na poluvreme se otišlo sa prednošću Hamburga 53-38.

Ni penaestominuta pauza nije mnogo toga promenila. Start drugog poluvremena obeležio je iskusni Kameron Tejlor bivši igrač Vircburga i Bamberga. Svojom trojkom pa dvojkom povećavao je samo vođstvo svog tima, koje je u 22. minutu iznosilo 64-42. Pitanje pobednika je tada i definitivno bilo rešeno, pa je susret dobio jedam miran period. Treba da "uđe u zapisnik", da su Skajlajnersi u prvom perodu izgubili samo jednu loptu da do kraja utakmice zabrinjavajućih devetnaest.

Jan-Aksel Gudmudson nije bio raspoložen u svom rodnom gradu pa je za tri šutirao 1 od 7. Ali svojom partiturom u četvrtoj četvrtini u 35. minutu primakao je goste na -13 (80-67). Odgovor domaćih bio je surov, usledila je serija 16-0. Rekordinh 98-68 bilo je na ulasku u poslednji minut.

Na ovom meču presudan je bio šut Hamburga za tri (16-30). I pored ubedljivog poraza u pojedinim trenutcima videli smo i dobrih momenata u igri Frankfurta. Krajnjih 98-70 jeste veliki poraz, ali činimi se da još uvek više boli neuspeh protiv Vircburga na svom parketu.

Nedelja 31. januar donosi vrlo bitnu utakmicu protiv Bona u "Fraport Areni", Susret počinje u 15. časova