Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Serbokroatisch vs. Oldenburg

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Prošlu takmičarsku sezonu u Oldenburgu su želeli što pre da zaborave. U jednom trenutku tim je bio i ozbiljan kandidat za ispadanje, ali je stvar spasao treći trener u sezoni, Ingo Frasjer. Sa iskusnim stručnjakom nije postignut dogovor o nastavku saradnje, pa je „bomba“, bio dolazak Pedra Kaljesa. Španac je tokom leta posložio tim po svom ukusu i Oldenburg mnogi ponovo vide među najboljim ekipama Bundeslige.

Geert Hammink se nakon poraza od Braunšvajga javno izvinuo navijačima zbog loše igre svog tima. Lep je to gest holandskom stručnjaka, koji će ove godine imati dosta posla kako bi sa svojim timom opstao u društvu najboljih.

Ovakav gest trenera Skajlajnersa dao je efekta , te je danas „Fraport Arena“, bila sasvim solidno popunjena. Imao sam tu sreću da vidim mnogo dobrih košarkaških utakmica uživo, ali priznajem da ovako agresivnu odbranu koju je Oldenburg demonstrirao u prvom periodu davno nisam video. Ekipa je fizički perfektno spremna. Svaki put Kaljesovi igrači pri šutu protivnika bili su na ruci. Agresivno na liniji dodavanja maksimalna, a strane pomoći kao iz uđbenika. Jesu gosti uglavnom vodili, ali je Frankfurt čvrsto rešio da popravi utisak od prošle nedelje. Ovaj put u šutu je bio Beliauskas, kombinacija sa dva centra na parketu se pokazala kao vrlo interesantna, te je nakon deset minuta bilo 16-16.

U boljem momentumu početkom druge četvrtine, bili su Skajlajnersi. Sa dve brze trojke stekli su rezultatsko preimustvo. Oldenburg ima široku rotaciju, njihov trener vrši skoro hokejaške izmene, jer,ga zanima da ekipa drži visok intenzitet igre u odbrani. Ne treba to da vas čudi, ako saznate da je Kaljes svoju karijeru počeo kao kondicioni trener. Davno je on naučio da se iz dobre defanzive, „naplaćuje“ , napad. U 17. Minutu njegov tim je vodio sa 35-28. Nisu se dali ni domaći prišli su oni na minus 2 (33-35), ali serijom 8-0 , rival die na prvu dvocifrenu prednost (43-33). Do poluvremena videli smo jednu trojku Frejzera, te se na odmor otišlo sa vođstvom Oldenburga 45-36.

Drugo poluvreme, ali ista priča. Jasno je da Oldenburg ne može svih četrdeset minuta držati visoki nivo igre u odbrani, ali tu protivnici, pa i Skajlajnersi upadnu u zamku prihvatajući njihov ritam. Domaćini su popustili u trećoj deonici, promašili par otvoreniuh šuteva, a sve to je na drugoj strani bez pardona lkažnjavao bivši igrač Partizana Trej Deksler. U 25. minutu tim sa Svera vodi 53-39. Franfurt je obećao da će se boriti, i držali su se toga. Sa par dobrih defanzivnih sekvenci, ponovo su stigli na jednocifreni minus, ali zbog par promašenih trojki u poslednju četvrtinu se ušlo sa 61-50 za goste.

Da su u Frankfurtu pisali scenario ovog kvotera, ne bi ni oni mogli bolje zamisliti. Trojka Beliauskasa zu namera faul (četri poena), odbrana bez kreške, pa u nizu trica Samare, Harms i Obiase serija 11-0 za nerešenih 61-61.Rival je na „konopcima“,a sve to tajmom seče Kaljes. Grogirani Oldenburg je raspoloženog igrača pronašao u DiVejnu Raselu koji je održavao svoj tim da ne potone. Jasno je da Skajlajnersi rastu, i da ekipa mora naučiti da pobeđuje. Već smo videli tokom ove sezone, da su gubili dobijene utakmice. U finišu se stegla ruka, kako je rivakla trebalo dotući. Na kraju slavio je sretniji i spretni Oldenburg 77-70.

Sledi dvonedeljna pauza u prvenstvu zbog kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Naredni meč Skajlajnersi igraju u Bambergu 19. novembra.