Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Serbokroatisch vs. MBC

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

"Vukovi"iz Vajsenfelsa sa sedam pobeda su u relativno komotnijoj pozici od Frankfurta. U prilog MBC ide i činjenica da su u prvom delu sezone pobedili u Hesenu. Problem za tim trenera Igora Jovovića je veliki broj promena u sastavu koji je obavljan u hodu, zbog povreda, bolesti ali i loše forme nekih igrača. Skajlajnersi se sa druge strane nalaze u dosta teškoj situaciji,pa je gostovanje u Vajsenfelsu jednood onih gde se mora juriti pobeda.

Džamel MekKlin (korona) nije mogao da pomogne saigračima na ovom meču, pa je to bio još jedan dodatni problem za tim iz Frankfurta.Gosti su dobro otvorili utakmicu ipoveli sa 6-2. "Bludni sin" ovdašnje košarke Kostija Mušidi i srpski centar Goran Huskićsu skoro sve napada "vukova" rešaval su i igrom jedan na jedan, i vrlo brzo rezultatski preokrenuli stvari u korist svog tima. Vil Čeri je bio ubedljivo najbolji pojedinac kod Skajlajnersa i on je održao rezultasku ravnotežu nakon prvih deset minuta, 21-19 u korist domaćih.

Raspoloženi kapiten MBC-a Serđo Keruš imao je svoj performans startom druge četvrtine te je sa pet uzastopnih poena prednost Vajsenfelsa podigao na 29-23. Dodatnu glavobolju stručnom štabu gostiju zadavao je Branku Badio koji je katastrofalno koristio svoje minute na parketu.U igru se pri vođstvu domaćih 31-25 vraća Čeri. Met Harms "dublira" MekKlina,a "x faktor" ovaj put je Lorenc Breneke. MBC čitavih pet minuta ostaje bez poena, dok Skajlajnersi prave seriju od 19-0,i stižu do prednosti 44-31. Poluvreme su Okampovi izabranici dočekali sa vrlo lepih 46-35.

U nastavku na parketu totalno drugačija slika.Goran Huskić je nastavio da dominira u reketu,Skajlajnersi nisu uspeli da iskoriste činjenicu da je on imao problema sa penalima.Do izražaja je kako je utakmica odmicala dolazila i stara boljka,izgubljene lopte. Kadaje Čeri išao da odmara gostujući tim se raspadao. Senegalac Badio je danas bio "čovek u moru".MBC je boljom igrom prišao na minus 3 (50-53). Zahvaljujući tandemu Čeri-Harms gosti su u poslednju četvrtinu üšli sa prednoüću 61-55.

Videlo se da se utakmica "izmičeiz ruku" Frankfura. . Ovaj tim jednostavno na fizičkom planu nije spreman, a i psiha polako dolazi do izražaja.Domaćini su dobili vetar u leđa, EJ-Dži Ingliš bivši igrač Frankfurta pogodio je par bitnih poena, pa su "vukovi" poveli sa 70-64, u 34.minutu. Nikakav faktor na ovom duelu nije bio ni kapiten Kvantez Robertson. Jedini koji je raspoložen je Čeri i uspeo je da svoj tim dovede do egala 75-75. Imali su Skajlajnersii dva napada da se odlepe,i stignu do bitne pobede,ali nisu uspeli. Domaći su na kraju slavili sa 81-75.

Treba da uđe u zapisnik, da su Skajlajnersi izgubili u Vajenfelsu prvi put od 7. decembra 2013.godine. U sredu 16.marta igra se zaostali susret iz 18.kola kada u goste stiže Vircburg. Ako se tu ne pobedi,čini se da Frankfurtu nema spasa. Meč počinje u 19.časova.