Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:HEUTE19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Serbokroatisch BRA

Dijego Okampo nije više trener Skajlajnersa. Ukoliko ste redovno pratili ova pisanja znate i stav potpisnika ovih redova o španskom stručnjaku.Priznajem da prezirem naknadnu pamet i folozofiranje o nečemu što se već dogodilo. Treba se malo vratiti u blisku prošlost, kada je tokom leta došlo do promene na klupi. Čini mi se da se prelako odreklo perspektivnog trenera Sebastijana Glajma. Kad se već to desilo stigao je Okampo sa idejom da razigrava mlade igrače. Niti je on to uradio, niti je bilo mladih igrača, a izostali su i rezultati. Pitanje je da li je tim selektovao bivši trener, ili je bilo i "pomoći prijatelja".Kada su "kola krenula nizbrdo", pribeglo se pomalo i stihiskom dovođenju novih pojačanja. Za promenu na klupi već tada je bilo vreme,a ne mogu se oteti utisku da je sada to već kasno. Pri tome trebalo je imati u vidu da je Okampo na sva tri prethodna posla dobio otkaz pre završetka sezone. Kako god bilo "vruć krompir", je sada u rukama Klausa Pervasa. On je već dugo tu pomogao je u radu i Herbertu,Glajmu i Okampu. Poznaje situaciju jako dobro, kao i sam tim. Prvi korak u za njega (ne)mogućoj misiji zvanoj opstanak u Ligi je gostovanje u Braunšvajgu.

Skajlajnersi su u cajtnotu, pa je trijumf protiv vrlo dobrih "lavova" na njihovom terenu bio imperativ. Možda jeste malo i nerealno jer današnji rival ima četri pobede više,međutim što vele kod nas "davljenik se i za slamku hvata", pa su u taboru Frankfurta sigurno naciljali Braunšvajng kao jednog od konkurenata u borbi za ostanak. U poslednjih pet utakmica ekipa iz Hesena daje prosečno 62 pona. Po svim statističkim parametrima kada je u pitanju napad Skajlajnersi su na dnu ili pri samom začelju lestvice. Sve se to jasno videli i na startu ovog duela,s tim dani domaćin nije bio naročito raspoložen. Oni su napadali isključivo preko Ovena Klasena.Kanađanin je prekaljeni ratnik evropskih parketa i dao je prvih osam poena za svoj tim. Ulasom Džamela MekKlina igra gostiju dobija glavu i rep. Iskusni Amerikanac uspositavlja dominaciju na postu, pridružuje mu se i Lorenc Breneke te je posle deset minuta 16-13 za Skajlajnerse.

"Lavovi" su izgubili 7 lopti u prvom periodu, a nastavili su da se muče u toj kategoriji i u drugoj četvrtini. Već su se izabranici trenera Ramireza navikli da igraju bez Robina Amejza,ali se osetio nedostatak Tukija Brauna koji se povredio na finalnom turniru Kupa. Amerikanac je bio u sastavu ,ali nije ulazio u igru. Pošto je svojom partijom MekKlin otvorio prostor spoljnoj liniji,par lopti su ubacili Čeri i Roberston pa je u 17.minutu na semaforu pisalo 32-24. Serijom od osam vezanih poena David Kremer je vratio svoj tim u igru, te se na poluvreme odlazi sa 34-32 za Skajlajnerse. Gosti su penale u prvom delu šutirali očajnih 45,5 (5 od 11). Braunšvajg je za 20 minuta izgubio 13 lopti.

Ako ste savladali gradivo, navilki ste da tim iz Frankfurta obično pada u drugom poluvremenu. Tradiciju nisu izneverili ni na ovom gostovanju. Svojski su se potrudili da u segmentu izgubljenih lopti stignu rivale, igra je polako počela da se raspada, pa je momentum prešao na stranu Braunšvajga. Ključni detalj ove utakmice odigrao se u 26. minutu kadse pri vođstvu Skajlajnersa 41-38, u jednom prodoru povredio najbolji igrač domaćih David Kremer. Reprezentativac Nemačke je uz pomoč svojih saigrača napustio teren i nije se više vrćao u igru. Po prvim vestima u pitanju je povreda kolena. Šok izazvanom ovim dešavanjima iskoristio je Breneke koji je svom timu doneo plus 10 (50-40) u 28 minutu. Posle pola sata košarke gosti su vodili 50-44.

Trener Ramirez je na početku poslednjeg perioda uradio logičnu stvar i postavio zonsku odbranu. Skajlajnersi su tri ipo minuta ostali bez koša,i "lavovi" na pet minuta do kraja stižu do egala (50-50). Tada Pervas zove tajm,i najverovatnije objašnjava svojim igračima da je cilj ove igre probaciti loptu kroz gvožđe.Do kraja su oni to nekako uspeli da urade bolje od protivnika koji je u ovom kvoteru isključivo poentirao trojkamaili sa linije penala. Na kraju Skajlajnersi su uspeli da prekinu seiju od osam uzastopnih poraza i trijumfuju sa 72-67.

Ovom pobedom Frankfurt ostaje još "iznad vode".U međusobnom skoru nisu bolji od Braunšvajga,ali su ako je to za utehu uspeli da se revanširaju za eliminaciju u Kupu.

Kvalifikacioni mečevi za opstanak se nastavljaju.U petak 25.marta gost u Frankfurtu je odlični Ulm. Meč počinje u 19. časova