Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Sa porazom u Novu godinu

Po prvi put u sezoni, trener Sebastijan Glajm imao je na raspolaganju sve igrače. Sa povratkom Šakila Hajnsa i Akima Vargasa, Skajlajnersi su nazad u punom sastavu. Bitan je to podatak, za tim iz Frankfurta koji će Novu godinu dočekati udarnički, sa tri odigrana meča u pet dana.

Prvi duel bilo je gostovanje zahuktalom Ludvigsburgu. Gosti na ovom terenu nisu pobedili još od aprila 2011. godina. Paradoksalno da je Frankfurt utakmicu izgubio u reketu, gde je bar po pogledu na sastav timova u prednosti. Ludvigsburg je za prvih 10. minuta ostavario neverovatnih osam ofanzivnih skokova. Vrlo raspoložen za igru bio je Tomas Vinbuš koji je rivalu za poluvreme "spakovao" 20 poena. Pored inferiornosti u reketu, Skajlajnersi su dosta loše napadački otvorili susret, a taj trend se nastavio skoro tokom čitavog meča. Najbolji period igre gostiju bio je početak drugog kvotera, kada je trener Glajm snizio postavu, sa Šakilom Hajnosm koji se odlično snašao sa poziciji lažne petice, i raspoloženim Rihardom Frojdenbergom. Već sa povratkom u igru Leona Kracera, usledili su novi problemi, te je domaćin sa komotnih 46-38 otišao na veliki odmor.

Početkom trećeg perioda definitivno je rešena dilema oko imena pobednika. Igra tima iz Hesena se totalno" raspala". Frankfurt je ostao skoro osam minuta bez koša iz igre, jedino je poentirao Momo Džons sa linije penala, te je Ludvigsburg serijom od 14-2 , rešio sve dileme.

Do kraja domaćini nisu spuštali "papučicu sa gasa" za ubedljivih 82-64.

Skajlajnersi su za dva šutirali 39,5 %, za tri 27,3 % i dozvolili rivalu 47 skokova, od kojih je čak 22 bilo u napadu. Sa ovakvom statistikom teško je bilo očekivati bilo koji drugi rezultat, osim ubedljivog poraza.