Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Rutinski trijumf šampiona

Gosti iz Berlina stiglu su u Frankfurt, kao poslednju stanicu pred predstojeći finalni turnir Kupa,čiji su domaćini. Sama ta činjenica stavlja Albu u poziciju favorita za prvu "kantu" , u sezoni. Obzirom da se na ovoj manifestaciji neće zbog ispadanja u četvrtfinalu biti njihovog velikig rival Bajern,šanse "Albatrosa" , su još više porasle. Klub je i aktuelni prvak Nemačke, nakog lošijeg početka sezone,ekipa deluje sve bolje i bolje, pa je jasno da šanse Skajlajnersa koji nisu u najboljoj formi nisu baš velike. Kad igrate protiv ekipa kakve su Bajern i Alba, ponoviću nemate šta izgubiti,, a mnogo se može dobiti

Loša vest za sve fanove Skajlajnersa bila je da za ovaj meč nije bio spreman Vil Čeri. Berlinci su odmah sve "karte stavili na sto", krenuli su vrlo jako želeći da brzo slome rivala. Domaći se nisu dali, uglavnom su poentirali preko Branku Badia i održavali rezultatsku ravnotežu. Problema je bilo u reketu sa ogromnim Krismom Kumađijem (221 cm) koji je dominirao ispod oba koša. Kada je trener Israel Gonzales izveo svog startnog centra , a na parket posalo nižu petorku, Alba je dobila na brzini. Već u poslednjem minutu prve četvrtine, bilo je +10 (22-14) , za tim iz Prestonice.Na pauzu se otišlo sa prednošću šampiona 24-16.

Golim okom vidljiva je razlika između ove dve ekipe. Alba je tim koji je pravljen za najviše domete, i takmičenje u Evroligi. Oni na raspolaganju imaju 12 igrača koji su ravnopravni u rotacija,i vrlo teško da tempo koji nametnu pada ako na parketu nisu uslovno rečeno startnih pet. Tako su Albatrosi u 13. minutu već vodili sa 31-20.Ideja trenera Okampa bila je da se preko Meta Harmsa napadne Kumađe. To je u dva napada bilo rešenje, ali je odmah izmenom reagovala klupa Berlinaca. . Za aktuelnog šampiona vrlo bitan segment igre je šut za tri poena. A on ih je u prvom poluvremenu služio sasvim solidno. Sve navedeno donelo je gostima prednost od 11 poena razlike (42-31) na velikom odmoru.

Nakon što smo tokom poluvremena uživali u kvizu o poznavanju Skajlajnersa,u kome možete i vi učestvovati ako dođete na utakmicu,u trećem periodu videli smo neke nove Skajlajnerse.Jeste Alba u 22.minutu povela sa 45-22, ali je to je bio znak za domaće, da odbiju laganu predaju. Uspostavljena je ravnoteža u skoku, odbrana je bila vrhunska,a bivši igrač žuto-plavih Džamel MekKlin još jednom je pokazao da nije za "staro gvožđe". U 25.minutu bilo je samo -5 (45-509:Tada se videlo koliko nedostaje Vil Čeri, jer je umorni Badio jeftino prodao dve lopte, što je sa dve "bombe" , kaznio Jonas Matišek. Ipak pred poslednjih deset minuta gosti su vodili sa "samo" 58-54.

Najlošiju košarku gledali smou završnoj deonice.Nakon što je Frankfurt prišao na -2 (56-58), a Tamir Blat pogodio trojku za Albu, dugo je na semaforu stajalo tih 61-56. Skajlajnersi su već bili umorni, koncentracija je počela da pada,pa su gubljene lopte kao da su na rasprodaji. Nisu Albatrosi bili ništa bolji, ali što bi se u košarkaškom žargonu reklo "nudili" , su se rivalu.. Pošto ponuđen poklon domaći nisu uzeli, Berlinci su rešili da se više ne kockaju, i da ovaj susret mirno privedu kraju. .Ako sam dobro brojao samo u ovoj deonici Frankfurt je izgubio sedam lopti. Verovali ili ne rezultat četvrte četvrtine bio je 14-2 za Albu, koja je dobilautakmicu sa 72-56

Sada sledi dnonedeljna pauza zbog finala Kupa,i reprezentativnih prozora. U martu za Skajlajnerse slede ključne utakmice što se ove sezone tiče. . Prva na redu je 6.marta kada se gostuje u Hajdelbergu.