Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Rutinski posao za šampiona

Ovogodišnja takmičarska kampanja šampiona Bundeslige može se nazvati copy-paste. U nacionalnom prvenstvu „Albatrosi“, su glavni glumci i zajedno sa Bonom dele lidersku poziciju na tabeli. Sastav trenera Israela Gonzalesa očekuje u februaru i učešće na fajnal foru Kupa gde Bderlinci brane titulu. Što se tiče Evrolige tamo je Alba „statista“. Nakon što su u eminentno takmičenje krenuli sa tri pobede, vezali su 12 poraza u nizu. Ipak prioritet je odbraniti oba trofeja u domaćim takmičenjima, i tako potvrditi epitet najboljeg nemačkog košarkaškog kluba. Sastav se nije puno menjao u odnosu na prošlu sezonu, te je kristalno jasno da tim iz prestonice je veliki favorit u duelu sa Skajlanersima.

Po običaju pred start meča,kod gostiju uvek ima jedna lepa i lpša vest. Da krenemo od prve Met Harms se vratio u sastav. Iz njega je izostao u poslednjim utakmicama vrlo dobri Markus Luis. Poziotivno je to što on neće dugo pauzirati, i očekuje se da u timu bude za sledeći meč . Posebno emiotivan povratak u Berlin imao je trener Skajljanersa Gert Hamink.On je kao aktivni igrač tri odine nastupao za Albu (1997-2000), i sa ovim klubom osvojio tri titule prvaka. Od dva rivala očekivali smo utakmicu sa puno tempa i ritma, jer oni vole da tako igraju. Međutim sudije su od starta uzauzele vrlo strog kriterijjum, tako da su Skajlajnersi ekspresno izašli oiz bonusa. Veći problem su bila tri penala Lukasa Vanka za manje od četri minuta igre. Povremeni reprezentativac igra odličnu sezonu, i puno znači ovom timu. Mora se pohvaliti i odliučno otvaranje utakmice od strane Nolana Adekunlea. Domaći su dobili priliku da u prvoj deonice iztvedu čak 12 slobodnih bacanja, a pogosdili su samo polovinu (6). U 7. Miunuta Alba je nakon trojke Šnajdera prvi put došla do dvocifrenog vođstva (19-8). Igru koš za koš gledali smo do kraja prvog kvotera, a Albatrosi su na dvominutnu pauzu otišli sa prednošću 28-17.

Kada je sastav iz Berlina, drugu deonicu otvorio serijom 10-0, mnogi su se uplašili za goste iz Frankfurta.Mlađarija Skajlajners nije dozvolila da se desi neko ozbiljnije odvajanje rivala. Teniski rečeno uzvraćeno je brejkom od 8-0. Ono što još više raduje sve navijače Frankfurta je odlična igra u tom periodu Joši Obijesea i Džastina Onejake. Zahvaljujući njima, ali i u defanzivi solidnom Kvantezu Robertsonu, ekipa iz Hesena je u finišu poluvremena prišla i na jednocifreni minus (34-42). Iako je šampioni igrali bez Luka Sikme i Džejlena Smita, što je i razumljivo jer ich za dva dana očekuje duel protiv Baskonije, pokazali su da nisu bez razloga, tu gde jesu. Širina ovog sastava i duža klupa, često dođu do izražaja. Tako je bilo i u finišu prvog poluvremena , pa se na veliki odmor otišlo sa 46-36 u korist Berlinaca.

Jeste činjenica da su svaki period do tada odigran na utakmici bolje otvarali domaći košarkaši, ali stoji i to da su oni dozirali koliko će napora potrošiti za to. Razumljivo, već za 48 sati je evroligaška utakmica, a u nedelju se gostuje u Minhenu.Nije to mnogo zanimalo Skajlajnerse. Povuka je tim Lukas Vank, nastavio Beliauskas a kada je trojku stavio Džej-Džej Frejzer u 26 . minutu gosti su bili na minus 6 (56-61). Tim Šnajder je bio posebno inspirisan, pa je skoro sam kreirao seriju svog tima od 10-0. Alna se tako ponovo odvojiula od svog rivala, a nakon 30. minuta igre „Albatrosi“, su vodili sa 73-60.

Sa 10-0 u finiüu treće četvrtine, Berlinci su prelomili utakicu, i rešili bilo kakvu dilemu oko imena pobednika, ako je uopšte i bilo. Objektivno treba istaći da je višestruki šampion rutinski odradio ovu utakmicu, maksimalo pokušavajući da potroši što manje snage, zbog zgusnutog rasporeda koji ga očekuje.Sa druge strane moraju se pohvaliti i Skajlajnersi, koji su odigrali sasvim solidnu utakmicu. Jeste da krajnji rezultat to ne govori (99-74), ali nije sramota ni ubedljivo izgubiti od šampiona na njegovom terenu. Pogotovo je vrlo značajno da smo videli i par mladih igrača koji su dobili priliku i ostavili sasvim solidan utisak.

Već u nedelju, 8. januara je nova bitna utakmica u Frankfurtu. Stiže zahuktali Getingen, ali nije to tim koji se ne može pobediti, pogotovo u svojoj dvorani. Duel je na programu od 15. časova