Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

"Rudarska" pobeda

Petnaesta nedelja BBL donela je gostovanje Bona u Frankfurtu. Telekom je mnogo bolji tim nego što to rezultati i položaj na tabeli govore. Oni su stigli u Hesen sa samo jednim ciljem , a to je pobeda, jer su opasno blizu zone ispadanja.

Upravo to moranje nije gostima bilo breme na startu utakmice. Sebastijan Glajm je u startnih pet uvrstio Džoa Rehona. Plej iz San Dijega je se dobro snašao u defanzivi, ali vrlo loše sa zonskim presingom Bona. Sredinom prvog kvotera gosti su vodili sa 15-9. Stručni štab Frankfurta je dovoljno video pa je pozvao minut odmora. To je bio pravi "bingo" , za njih. Na krilima raspoloženog "Šida" Mura videli smo "rapsodiju u plavom". Gostu su "nestali" sa parketa "Fraport Arene", pa su domaći serijom 15-0 totalno preokrenuo sitaciju u svoju korist. Skajlajnersi su "odžeparili" Telekom te su im za 10. minuta ukrali četri lopte. Moram primetiti i da je američki trener Vil Fogt možda i prekasno reagovao sa tajm autom kako bi prenuo svoje momke.

Druga četvrtina uglavom je protekla u dominaciji Frankfurta. Najveća prednost bila je 36-22, a da su Skajlajnersi bili malo precizni sa linije penala, bila bi ona i veća. Kod gostiju ne postoji plan B , osim da skore sve akcije završava Kris Beb. Upravo zahvaljujući raspooženom Amerikancu na velikom odmoru bilo je podnošljivih 44-36 za Skajlajnerse.

Jeste da su domaći sa tri trojke otvorili drugo poluvreme i opet otišli na dvocifrenu prednost, ali se negde u vazduhu osećalo da će se Bon boriti do kraja. "Grickali" su gosti vođstvo Frankfurta, u finišu trećeg perioda stigli na 57-51 i imali tri napada za totalni rezultatski povratak.

Kada je Met Mobli u 32. minutu doveo Skajlajnerse u prednost 66-57 , činilo se da će to definitivno slomiti Telekom. Izgleda da su se malo domaćini i uplašili pobede, pa su se u samom finiš u i "nudili" svom rivalu. Vodio je Frankfurt u 35. minutu sa 77-72, a onda je usledila drama. Na ulasku u poslednji minut gosti jednim penalom Beinija Liške vode sa 79-78. "Nogu u vrata" , Bonu stavio je Met Mobli koji je sa šest uzastopnih poena završio utakmicu, i stavio je van dometa gostiju.

"Rudarskih" , ali lepih na kraju 84-79 za Skajlajnerse. Nakon pobede i rezultata u ovom kolu "miriše", na borbu za plej of.

Već u utorak 2. februara Frankfurt od 19. časova gostuje u Ulmu, gde je na programu zaostali meč iz četvrtog kola.