Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:Sa 20.04.19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Rafalna paljba Oldenburga

Ingo Frajer je već treći trener ove sezone u Oldenburgu. To vam jasno govori kakva je situacija u klubu koji je pred početak sezone figurirao kao jedan od kandidata za prve četri pozicije na tabeli.Odlazak Rašida Mahalbašića, Nejtona Buta,Kita Hornsbija i penzionisanje Filipa Švethelma bili su nenadoknadiv gubitak.Na sve se to nadovezao loš start prvenstva, Korova virus..... Meč sa Skallanersima i jednima i drugima je bio od životne važnosti.

Treba potsetiti da je Frankfurt večerašnjeg rivala izbacio u osmini finala Kup takmičenja,kao i činjenicu da gosti nemaju pobedu na strani u dosadašnjem toku šampionata. Jeste utakmica bila "do or die", ali je na startu imala odličan ritam. Brzo su obe ekipe izašle iz bonusa, ali su napadački bile raspoložene.Od starta Oldenburg je imao prednost, igralo se praktično bez odbrana pa je nakon prve četvrtine skor na semaforu bio 31-25 u korist gostiju

Teško da Skajlajnersi imaju šanse u duelu koji je "revolveraški obračun". To je "trade-mark ", gostiju sa Severa i oni su se tu odlično snašli. Bili su jako motivisani,sjajan procenat šuta su imali.a posebno inspirisan bio je Maks Hajdeger. Ovaj Austrijanac iz Kalifornije je klasičan "divlji šuter". Ako ima svoj dan upropsatiće rivala,a ako je "ustao na levu nogu ", "sahraniće" svoj tim. Sve navedeno doveloje do toga da ke u 17.minutu Oldenburg vodiosa 51-40. Nije uspeo Frankfurt do poluvremen da primiri "podivljale".. goste pa se na veliki odmor otišlo sa ne baš obećavajućih -11 (50-61).

Ne morate biti košarkaški stručnjak da bi ste zaključili da sa 61 primljeni poen nešto nije bilo u redu sa odbranom. Malo se zakazalo i u pripremi ove utakmice, jer je jasno da je Oldenburg jedan napadački vrlo potentan tim. Doduše mora se reći da je rival večeras imao svoje veče pa je delovalo kao da šutiraju "sa broda u okean".Najveća prednost tima trenera Frajera bila je u 22 minutu (72-56). Uspeli su Skajlajnersi preko Džamela MekKlina da uspostave i unutrašnju igru, pa su potom sa dve brze trojke uspeli da stignu do jednocifrenog minusa. U završnu četvrtinu Oldenburg je ušao sa vođstvom 87-78.

Poslednj adut trenera Okampa bila je zona-press po čitavom terenu pa prelazak na zonsku odbranu. To je napokon uspelo da poremeti napad Oldenburg, ali domaći nisu to materijalizovali na drugoj strani parketa zbog gomile izgubljenih lopti.Kada su Skajlajnersi u 34 minutu smanjili na 86-93 , ponovo je stvari u svoje ruke uzeo "Pobesneli Maks" Hajdeger. Do kraja Frankfurt je uspeomalo da"zakuva " , ali je Oldenburg pobedio nba rezultatom 110-103

Problem je što je poraz dožvljen od direktnog konkurenta sa začelja tabele. Evidentno je da će borba za opstanak biti vođena do samog kraja prvenstva. U nedelje 13. februara ide se u Minhen. Meč protiv Bajerna počinje u 15.časova