Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Produžetak, pa poraz

Bila je ovo utakmice dve legende BBL Lige Rikija Poldinga i Kvanteza Robertsona, koji su zajedno odigrali skoro 900 mečeva u Bundesligi.

Dva rivala su se sastala nedavno,18. januara ,a ovaj tekst nije copy-paste sa prošlog meča.

Ponovo su Skajlajnersi dobro krenuli i nametnuli svoj ritam od početka. Predvođeni Tezom Robertson, i Leonom Kracerom koji je kako je vreme odmicalo igra sve bolje i bolje, uz naravno odličnu odbranu gosti su kontrolisali stvari na parketu. Tokom druge deonice svojih " pet minuta" ima je i Metiju Mkvejd. Ovaj bivši student Univerziteta Mičigen Stejt je u drugoj deonici dao 11 peona. Šut je funkcionisao perfektno, za tri Skajlajnersi su šutirali 10 od 13 do poluvremena. Podelili su 15 asistencija za 20. minuta, i sve se to odrazilo na semaforu za na poluvremenu velikih 45-32 u korist sastav iz Frankfurta.

Da se igra samo jedno poluvreme, ako Skajlajnersi ne bi bili šampioni, bar bi imali pol poziciju pred plej of. Tu činjenicu znali su i domaći košarkaši, koji su shvatili da se gosti neće pobediti "sami od sebe" , pa su serijom od 10-0 na početku trećeg perioda nagovestili ono čega su se fanovi Frankfurta plašili, mnogo puta ove sezone viđenog preokreta. Do kraja regularnog dela bila je to rezultatska klackalica. Pri rezultatu 71-71 na 22 sekunde do kraja Skajlajnersi su imali skoro ceo napad za pobedu. Odgovornost je preuzeo Kvantez Robertson, ali nije bio precizan pa se otišlo u dodatnih pet minuta.

Moram istaći činjenicu da su gosti u drugom poluvremenu izgubili neverovatnih 12 lopti, što ih je ponovo dovelo na rub poraza.

Imali su momci iz Frankfurta, šansu i u produžetku, ali je očigledno da se uvukao i neki strah od pobede. Pri vođstvu domaćih 83-80, na šutu van linije 6,75 bio je fauliran Momo Džons na samo 3 sekunde do kraja do kraja prvog produžetka.Najbolji sterelac tima je pogodio prvo slobodno bacanje, drugo promašio, i sa tim promešajem je otišla i poslednja šansa da se napravi lep rezultat i slavi veliki trijumf u Oldenburgu.

Oldenburg-Frankfurt 85-81