Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Praznično slavlje Skajlajnersa

Uskršnji dan u Korona sezoni doveo je u goste Frankfurtu, "čarobnjake", iz Krajlshajma. Merlinsi su u prošloj nepotpunoj sezoni prekinutoj zbog pandemije koja je promenila svet, odigrali odlično i u trenutku prekida šampionata bili na trećem mestu. Pred početak ove takmičarske godine, nisu izgledali baš najbolje, ali adekvatna reakcija menadžmenta i dovođenje pravih pojačanje ponovo će ih odvesti među osam najboljih timova u Ligi.

Još pod utiskom vrlo neprijatnog poraza od Hemnica, Skajlajnersi su i danas krenuli "kilavo". Mučio je domaćine Bogdan Radosavljević uglavnom sa perimetra i pick end pop-a. Rođeni Jagodinac je postigao prvih sedam poena za svoj tim. Domaćini su bili jači za povratnika Džoa Rehona, a pravi odgovor na igru centa gostiju bio je raspoloženi Rašid Mur. Nakon početnog šoka, igrači Frankfurta su se brzo sabrali i u 4. minutu poveli sa 10-9. Odgovor "čarobnjak" je vrlo brzo usledio. Zaigrali su čvrsto u defanzivi i tečno u napadu , te nakon što su ostavili rivala više od tri minuta bez poena poveli sa 20-10 u 7 minutu.

Preko potrebnu energiju svom timu doneo je mladi Bruno Vrcić. Najviše zahvaljujući ovom momku rođenom u Minhenu dolazi do novog preokreta pa početkom druge deonice domaći ponovo vode 24-23. Do velikog odmora ponovo smo gledali utakmicu, gde su oba tima imali svoje dobre sekvence.

Merlinsi su najviše zahvaljujući Radosavljeviću i probuđenom Tre-Bel-Hejnsu te uvek pouzdanom Morisu Stakiju u 15. minutu poveli sa 36-28. Nisu se dali domaći, koji su zahvaljujući mirnoći koju je doneo Rehon, i poenima Meta Moblija stalno "disali za vrat" svom protivniku. Igra na mahove, na poluvremenu je rezultirala vođstvom tima iz Krajlshajma sa 44-42.

Nakon što smo u prvih 20. minuta videli dve četvrtine sa identičnim rezultatom ( 22-21 za Merlinse), te zbirno čak 29 faulovi, start drugog poluvremena doneo je i malo ritma.Pre svega su za to zaslužni domaćini, koji su sa sobom iz svlačionice doneli odličnu energiju. Zonsa odbrana, sa zona pressom bilo je iznenađenje za trenera gostiju Tomasa Isala. Brzo je proradio i napada, pa je trojkom Vrcića bilo 51-46 ( 24. minut). Finskom stručnjaku nije bio problem samo što njegov tim 191 sekund nije dao poene, već i činjenica da je "Bogi"Radosavljević ušao u probleme sa faulovima.Ne treba ni da vam ponovo napominjem da je ovo bila tekma, trenutaka inspiracije na obe strane. Ekipa iz Krajlshajma se brzo sabrala i ponovo vratila rezultatsku neizvesnost. Dodatnu energiju Frankfurtu dali su još jedan mladac (Lens Šorman) i tragičar iz duela sa Hemnicom, Jon-Aksel-Gudmudson. Dobra rola ovog dvojca pred odlučujući period donela je vođstvo Skajlajnersima 63-59.

"Videla" se pobeda Skajlajnersa početkom četvrtog perioda. Energija i ritam donešeni iz svlačionice lomili su polako Merlinse. Nakon trojke Vrcića bilo je 68-59. Razmenjena je potom "rafalna paljba" sa obe strane te nakon "bombe" Gudmudsona domaći stižu do rekornih 79-67 ( 35. minut), Sledi minut odmora klupe gostiju, dve trojke, dobra odbrana, pa tajmom reaguje Sebastijan Glajm, Ništa to nije promenilo na parketu, Tre-Bel-Hejns je upisao još jednu trojku uz nesportsku ličnu Gudmudsona. Poeni Vrcića a potom "bombona", Moblija, te trojka Gudmudsona koji je danas bio jako motivisa zaključilo je serijom od 8-0, za vođstvo 87-77, i verifikaciju trijumfa. Mora se napomenuti da je veliki doprinos čvrsti u reketu u nastavku dao Mihael Kesens. Do kraja domaći su iskrontrolisali sat, Mobli uz dosta sreće pogodio na isteku napada, ali što vele, sreća prati hrabre, a Frankfurt je to danas bio. Lepa pobeda protiv Merlinsa 92-84 za prekid setije loših rezultata

Sledi jedno od najtežih gostovanja, 11. aprila ide sa na noge lideru Ludvigsburgu. Meč počinje u 15. časova