Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:HEUTE19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Pobeda

Ovaj vikend počeo je neočekivanom vešću za fanove Skajlajnersa. Geret Hamink nije više trener Frankfurta. Holandez je doveden sa ciljem da ekipu održi u Bundesligi, ali po sudu čelnika kluba, on to nije u stanju. Lično mislim da je pod ovim trenerom Frankfurt igrao mnogo bolje nego li pretrhodne sezone. Jasno pozicija na tabeli ne ide u prilog sada već bivšem treneru, ali će se sigurno pamtiti i pobede nad Ludvigsburgom, Hamburgom i MBC-om. Bilo je tu i kikseva kao što su domaći porazi od Braunšvajga i Merlinsa, kao i neuspeh protiv Hajdelberga , koji je ekipu doveo u vrlo tešku situaciju. U pluseve Haminku može se računati i potpuna afirmacija Jošue Obijesea , kao i dobre role Meta Harmsa. Do daljeg posao glavnog trenera obavljaće Klaus Pervas.

Današnja utakmica je duel gubitnika. Skajlajnersi ne znaju već sedam nedelja za trijumf, dok gosti iz Hemnica, nisu pobedili prethodnih šest nedelja. Za „Najnerse“, je još bolnija činjenica da su tri vezana neuspeha upisali na svom parketu. Gosti su tim koji je pravljen za dobar rezultat, i najmanje plasman među prvih osam. Serijom neuspeha došli su u situaciju da je plejof ozbiljno ugrožen, pa je u Frankfurtu, samo jedan cilj u glavama, a to je pobeda. O domaćinu ne treba trošiti mnogo reči. Ukoliko se želi opstanak u Ligi, Hemnic se mora dobiti.

Povrede su ove sezone, sigurno jedan od razloga loših rezultata Frankfurta. Za jednu od najvažniojih utakmica u sezoni nisu bili spremni Obijese, Belijauskas i Harms, a koliko oni znače timu izlišno je govoriti.

Prisutni navijači, zaslužuju sve pohvale za atmosferu koju su napravili.Verujte, ovo nije novinarska fraza, ali moram istaći da Frankfurt sa ovakvom publikom zaslužuje Bundesligu.Na tribinama smo imali priliku da vidimo litvanske i srpske zastave, zemalja u kojima je košarka „religija“. Hemnic je mnogo bolkje otvorio meč. Bili su „Najnersi“, agresivni več na prvom pasu, odlično igralu u defanzivi, a ni napad ništa nije zaostajao. Nakon što su izabranici Rodriga Pastorea za malo više od pet minuta igre pospremili pet trojki, poveli sa 17-8, Klaus Pervas je reagovao minutom odmora. Trener koji je dugo u klubu, imao je najviše poverenja u momka koji je zaštirtni znak Skajlajnersa, Kvanteza Robertsona. Ekipa je reagovala na pravi način, napravili su seriju 9-0, a sve je to bilo u režiji iskusnog „Tez-a“ Problem za domaći sastav je bila unutrašnja igra, i činjenica da su poene isključivo tražili sa perimetra. Kada se sve pomenute prethodno sabere, dobija se i rezultat prve četvrtine 25-21 za Hemnic.

U drugoj deonoci „najnersi“ su „živeli“, zahvaljujući mađarskom internacionalcu, srpskog porekla Marku Filipovioću. Pogađao je on sa „broda u okean“, pa je u 15 minutu Hemnic otišao na plus 11 (41-30). Još jednom su Skajlajnersi imali dobar period igre, pa se sa 8-0 rezultatski vraćaju u meč.Za razliku od prvog kvotera, poluvreme je bolje zatvorio domači sastav, pa je Hemnic na velikom odmoru vodio sa 46-42.

Dugo je između dva poluvremena trajao sastanak u svlačionici Frankfurta. „Nabrijani“, domaćini vratili su se na parket, i pod „dirigentskom palicom Džej-Džej Frejzera preuzeli primustvo (47-46).Uglavnom je Frankfurt, i odr#avao tu prednost, da bi se gosti sa dve uzastopne „bombe“, u 26 minutu odvojili na 60-56.Pogađate već, reaguje klupa domaćih tajmom. Rezultat toga je zatvaranje treće četvrtine sa 10-3 u korist Skajlajnersa, i prednost 66-63 pred zacršnih 10 minuta.

Uvukla se nervoza u domaće redove, na startu završnog perioda.Dva minuta nije bilo poena, ali nisu ni „Najnersi“, to kažnjavali. Dodatno Vašington je previše „carinio“, loptu, pokušavao sve sam da reši, što nije bilo dobro. U ovakvim utakmica, bitno je ostati koncentrisan i smiren do samog kraja. A kada su Skajlajnersi na 3 minuta pred kraj poveli sa 79-74, pitanje je bilo, nazire li se pobeda? Doi kraja je bilo neke drame, ali je domaći tim na krilima sjajne publike stigao do svoje šeste prvenstvene pobede 89-84.