Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Pobeda u regionalnom derbiju

Eh, da je svaki dan regionalni derbi.... Skajlajnersi su potvrdili dominaciju u duelu sa rivalom iz Hesena i po 26-ti put savladali Gisen, uz jedanaest dožvljenih poraza u međusobnim duelima od komšija. Pre svega pohvale zaslužuju navijači oba tima koju su skoro uspunili dvoranu. Atmosfera za svaku pohvalu, a na kraju su se radovali Skajlajnersi.

Od samog starta je bilo jasno da je domaći sastav vrlo motivisan, i apatija koja je zavladala u poslednje dve utakmice večeras nije bila pristutna.Odbrana je bila na visokom nivou, a kada je defanziva dobra, onda se stiže od laganih poena iz kontra napada.

Predpostavljam da trener Glajm očekuje da njegov tim tokom sezone izgleda upravo ovako. Već na polovini igre u prvom periodu bilo je 14-4. Od samog starta Frankfurt je imao vođstvo. Skok je ovaj put funkcionisao odlično, a iz dobre odbrane dolazili su lagani poeni.

"Staru damu" iz Gisena je tokom prvih 20. minuta totalno izdao šut, pa su gosti prvu trojku dali tek u 19. minutu. Sve pohvale zaslužuju i centri domaćeg tima koji su najboljeg igrača Gisena Džona Brajanta ostavili na cifri od samo 4 poena. Sve to na poluvremenu je donelo lepih 39-31.

Kada se početkom nastavka, Gisen nalazio pod "vazdušnom uzbunom" zbog tri uzastopne trojke Skajlajnersa, i kada su domaći košarkaši u 24. minutu poveli sa 52-33 činilo se da će tim trenera Inga Frajera doživeti ubedljiv poraz.

E, naravno da smo naučili ove godine od igrača Frankfurta, "da nije gotovo, dok nije gotovo". Ponovo je usledio pad u igri Skajlajnersa, što gosti koriste i u 33. minutu smanjuju na 62-58.

Shvatili su pre svega Tez Robertson i Šakil Hajns, "da je vrag odneo šalu", i serijom od 7-2 prelomili meč. Od tog momenta na parktu je postojao samo jedan tim Frankfurt, koji je upisao ubedljivu pobedu 81-65.

18. januara Skajlajnersi na svom parketu dočekuje neugodni Oldenburg. Susret počinje u 18. časova