Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:HEUTE19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Ples Skajlajnersa u Gisenu

Da se gledao samo učinak na parketu "večiti rival", Frankfurta, Gisen bi ove sezone igrao u Pro A Ligi. Međutim, iako je "Stara dama" . prošlu takmičarsku godinu završila na predposlednjem mestu, ostali su članovi Bundeslige jer se Bajer iz Leverkuzena odlučio da odustane od nastupa u eliti. To zadovoljstvo čelnike tima iz Hesena koštalo je 700.000 eura koliko je iznosila wild-card za mesto u Bundesligi. Kad uložite toliko novac, jasno je da imate i određene ambicije. Tokom leta doveden je perspektivni trener Pete Štrobl, stigao je i novi sportski direktor, a totalno je promenjen i igrački kadar. Sve to nije donelo mnogo promena na bolje, pa zajedno sa svojim regionalnim rivalom i Gisen će do poslednjeg kola strepeti u grčevitoj borni za opstanak.

Skajlajnersi su bili spremni za duel sa Regionalnm rivalom. Startnih 7-0 na krilima raspoloženog Branku Badia totalno je poremetila tim Peta Štrobla. Sve što su u stručnom štabu domaćih spremali za ovaj meč palo je u vodu. Vrlo brzo Frankfurt odlazi na 12-3, a potom i u dvocifrenu prednost. U prvih deset minuta to je bio ples tima Dijega Okampa.Na prvoj pauzi gosti su vodili sa 25-15.

Gde je stao Badio nastavio je Vil Čeri. Još jednom je iskusni plej pokazao sve svoje kvalitete, sa autoritetom je vodio tim i do najveće prednosti 36-22 (15. minut). Pokušali su u redovima "stare dame" , da nađu nekog raspoloženog igrača koji bi promenio situaciju na terenu. Nisu uspeli u tome, ali su domaći košarkaši u finišu prvog poluvremena "došli do vazduha".Njihov zaostatak na petnaestominutnoj pauzi 36-44, bio je mnogo bolji od igre koji su prikazali.

Ako je poečetak utakmice domaćine poslao u nogdaun, start drugog poluvremena za njih je značio odlazak "u carstvo snova". Na ovom duelu za sve se pitao Vil Öeri. A on je odluöio da je start treäeöetvrtine vreme da se reüe sve dileme. Ono üto posebno treba apostrofirati je i kontrola skoka od strane Frankfurta iako su igrali bez povre+enog Meta Harmsa i sa D#amelom Mekklinom koji je u prvom poluvremenu zaradio tri faula, interesanto sve u napadu. Raspolo#eni gosti su dominirali pa su u 24. minutu poveli sa 59-39.

I taman kad nahvalih Frankfurt desi se pad. Popustila je koncentracija u odbrani, skok takođe . pa su košarkaši Gisena serijom 5-0, na startu poslednjeg kvartala oživeli svoje nade da bimogli do velikog preokreta.. Realno rečeno teško je bilo očekivati neki spektakularni razvoj situacije na parketu. Razumljivo Skajlajnersi su malo pali, ali je uvek tu kad treba bio Čeri. Za domaćine vaći ona od Balaševića "da se neke bitke dobijaju na juriš"Kd secrta podvuöe na kraju veliki gubitnik jw domaäi tim. Izgubili su va#nu utakmicu od regionalnog rivala i direktnog konkurenta za opstanak. Dileme nema u ovom trenutku Frankfurt je kvalitetniji tim , a kranji rezultat 90-79 to i govori.

Nakon dve vrlo važne pobede, Skajlajnersima dolazi još jedan rival iz donjeg dela tabele. U nedelju 9. januara od 15 časova u Frankfurtu gostuje Oldenburg