Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Partibrejkeri iz Braunšvajga

A sve je mirisalo na dobru Božićnu žurku. Publika koja je bila sjajno raspoložena je ispunila "Fraport Arenu". Gostima koji su u seriji od četri poraza nije baš bilo do slavlja, i tražili su pobedu kako bi oterali loše raspoloženje pred praznike.

Skajlajnersi na krilima pobede u Krajlshajmu su odlično otvorili utakmicu. Stručni štab je dobro skautirao rivala, Frankfurt je preko Leona Kracera uspostavio dominaciju u reketu i stizao do lakih poena. Odlično je odigrao na poziciji plejmejkera Džoe Rehon bivši igrač Braunšvajga, Odbrana domaćih je bila zategnuta do maksimuma i vrlo lako je Frankfurt kontrolisao utakmicu. "Lavovi" su očajno šutirali,sa procentom od 32 % , za dva poena teško bi dobili i kadetsku ekipu. Treba istaći da su gosti u prvom kvartalu izgubili sedam lopti.

Već u 16. minutu Skajlajnersi dolaze do dvocifrene prednosti 30-20, sa kojom odlaze i na veliki odmor 37-27.

Kada su u 24. minutu domaći poveli sa 52-35 malo ko je pomislio da će se na kraju radovati gosti. U tim trenutcima Braunšvajg se "raspadao" na parketu. Trebalo je samo zadati završnicu udarac, ali njega ovaj put nije bilo. Polako su "lavovi" pronašli šut i nakon četri uzastopne trojke za samo 120 sekundi smanjili prednost Frankfurta na 54-48. Ta serija od 13-2 ispostaviće se kao ključna na meču.

Od tada smo gledali dramu, koja je vrhunac dostigla u finišu regularnog dela. Nakon dve "bombe" Mome Džonsa i Teza Robertsona činilo se da je to kraj. Junak večerašnjeg duea Trevor Releford je imao odgovor na sve. Skajlajnersi su imali pun napad do kraja regularnog dela za pobedu, Džons je odigrao loše do lopte je ipak stigao Frojndenberg ali je sirena bila brža.

Produžetak je prošao u rezultatskoj klackalici, ponovo su domaći poveli sa 81-77 i izgubili. Brza trojka Luke Štajgera i penali Releforda bili su dovoljni Braunšvajgu da dođe do bitnog trijumfa. Još jednu šansu su dobili Skajlajnersi ali su pokušaji Kracera i Frojdenberga ostali na prvom obruču.

Gosti su od prve četvrtine do kraja izgubili samo još četri lopte, dok je Frankfurt sa šesnaest izgubljenih lopti sam sebe odveo u poraz.