Letztes Spiel:84:78So 17.03.vs BremerhavenBericht
Letztes Spiel:85:74So 24.03.in HagenBericht
Heimspiel:So 31.03.17:30 Uhrvs MünsterTickets kaufen
Auswärts:Mi 03.04.19:30 Uhrin Paderborn

Oldenburg lako protiv FRAPORT SKYLINERS

Frankfurt baš nije imao sreće sa žrebom na start sezone. Nakon što su u prva dva kola doživeli neuspehe od legitimnih kandidata za titulu Albe i Bajerna, Skajlajnersi su krenuli na gostovanje Oldenburgu koji se silno pojačao tokom leta.

Put Severa su krenuli bez na početku sezone vrlo dobrog Brune Vrcica koji se povredio na treningu i sledi mu pauza od 10 do 12 nedelja. Sam početak duela nije nagoveštavao da ćemo gledati jednu utakmicu koja će što se rezultatske neizvesnosti tiče biti "jednosmerna ulica". Centarski tandem gostiju Kamari Marfi i Mihael Kesens su odlično kontrolisali unutrašnju liniju domaćina. Izgleda da je šut izgubljen negde u putu za Oldenburg, pa su domaćini već u 6. minutu stigli do dvocifrene prednosti i činimi se već tada rešili pitanje pobednika. Promašilo se i u skautiranju protivnika pa je svoj šuterski šou u prvih 20. minuta imao Kit Hornsbi koji je "zapalio mrežicu" gostiju.Oldenburg je do poluvremena dao osam trojki , a Skajlajnersi samo tri. Na veliki odmor domači tim je otišao sa ogromnih 55-38.

Nastavak nije doneo ništa dobro za goste iz Frankfurta, u trećem kvartalu dali su samo 8 poena, a stara boljka izgubljene lopte dobila je na značaju u nastavku susreta. Totalno je podbacio kapiten Kvantez Robertson i Mat Mobli , a svoje veče nije imao ni Islanđanin Jan-Aksel Gudmudson. Treba istaći sasvim solidno izdanje novopečenog reprezentativca Lensa Šormana koji je bio možda i najsvetlija tačka u sastavu Skajlanersa. Riki Polding je na ovom susretu postigao svoj 7.000 poen u Bundesligi što je podvig za svaku pohvalu.

Na kraju Oldenburg je slavio sa ubedljivih 86-69, za treći poraz Frankfurta na startu sezone.

Sada sledi reprezentativna pauza, a FRAPORT SKYLINERS svoj naredni meč igraju na gostujućem parketu protiv Ulma 4. decembra.