Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:Sa 20.04.19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Oldenburg lagano do pobede

Finiš je prvenstva, pa se utakmice ređaju kao na pokretnoj traci. Kalendar se stići mora i sve biti gotovo do 13. juna zbog Olimpijskih kvalifikacija. U goste je stigao Oldenburg tim koji je već duže vreme među vodećima u Ligi. Pred početak sezone "Severnjaci", su se ozbiljno pojačali, i ovo je sastav koji je pravljen za trofeje. Od Kupa su se oprostili još u oktobru prošle godine, te ne verujem da verne fanove zadovoljava samo plasman u plej of.

Gosti koji su najefikasini tim Lige ( sa93,6 poena ), od starta su imali jasan cilj, desetkovanom domaćem sastavu ne ostaviti ni promil šanse da se nada senzaciju. Odmah su "sasuli" tri trojke, a u reketu je dominirao "Nikola Jokić za siromašne", Rašid Mahalbašić. Izabranici trenera Mladena Drijenčića su zamisao svog šefa kompletno sproveli u delo, pa su vrlo brzo otišli na dvocifrenu razliku. Ruku na srce i kompletni Skajlajnersi bi teško parirali ovakvom Oldenburgu.

Očekivalo se možda da "mladi lavovi "Frankfurta doneseu svom timu novu energiju startom druge četvrtine. Ali mladost je jedno, a kvalitet nešto sasvim drugo. Nisu košarkaši Oldenburga baš šutirali kako znaju van linije za tri poena, ali već u 15. minutu gosti su dali duplo više poena ( 32-16). Bolna činjenica za simpatizere Skajlajnersa, je ta što je rival u drugom delu, drugog perioda došao na svoju u šutu sa perimetra, dali su gosti 9 trojki za 20 minuta, i na odmor otišli sa vođstvom 45-26.

Nije se mnogo toga promenilo ni u drugom poluvremenu. Mene je neodiljivo ova tekma podsećala na susret iz pripremnog perioda. Pobedik je brzo bio poznat, treneri su probali razne varihjante, nije bilo puno sećkanja igre, pa je sve išlo dosta brzo. Ono što sigurno može da raduje je činjenica da su iscrpljeni i ovim paklenim ritmom utakmica umorni nosioci igre domaćeg sastava pokazali ponos i nisu dozvolili gostima da ih ponize.Iluzorno bi bilo pisati o razvoju događaja na parketu gde je pobednik odavno bio poznat. Sigurno se mnogi od vas pitaju ima li ovoj agoniji (rezultatskoj) , kraja. Treba istaći da su Korona virus i povrede zadesile tim u najgorem trenutku sezone, brzopoteznoj završnici.

Naravno da poslednja izdanja ostavljaju najače utiske, ali ne mojte zaboraviti da je ovaj sastav Skajlajnersa još u januaru bio legitimni kandidat za prvih osam.Ovaj meč trajao je sat i 32 minuta a slavio je Oldenburg 82-59

Odmora nema, već u utorak 33. kolo i gostovanje Bajrojtu. Meč počinje u 19 časova.