Letztes Spiel:65:77So 07.04.vs JenaBericht
Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Auswärts:Sa 20.04.19:00 Uhrin Kirchheim
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Od pobede, do poraza

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

Teško da je iko mogao pretpostaviti da će Skajlajnersi nakon velikog trijumfa u regionalnom derbiju protiv Gisena na "prinudni" odmor od 25 dana. Sve to se desilo jer su prvo rivali Frankfurta, a potom i igrači i stručno rukovodstvo kluba imali probleme sa zloglasnim i pomalo dosadnim KOVID-19 virusom. Nakon pauze koja je trajala duže od tri nedelje, na parket se izlazi u Hemnicu. Domaći Najnersi imaju fenomenalnu sezonu, u prvenstvu su u plej of zoni, dok se lagano spremaju i za svoj premijerni nastup na finalnom tirniru Kupa, koji je na programu sredinom nastupajućeg meseca.

I pored pauze u Frankfurtu i dalje radi "pokretna bolnica". Put Istoka zemlje nisu pošli , Lorenc Berneke i Bruks DeBišop jer se oni nalazi na listi povređenih igrača. Na početku dočekale su nas dve lepe vesti. Prva je povratak publike u dvoranu, dok se kod Skajlajnersa nakon povrede ponovo u sastavu pojavio Met Harms. Koncentrisani spremni gosti, prodvođeni Vilom Čerijem bolje su otvorili duel. Držali su oni na snazi "vazdušnu uzbunu", punivši koš rivala iz svih pozicija. Domaći su uzeli "pelcer" od Frankfurta gubili su lopte i samim tim izgubili ritam u napadu. Sve je to prouzrokovalo da u 5. minutu tim iz Hesena vodi sa 18-8. Kako smo već i navikli onda je neko "isključio prekidač",te su do kraja prvog perioda gosti dali samo 2 pona i na prvi veäi odmor otiüli sa vo+stvom 20-18 nakon spektakularne trojke sa pola terena Cigenhagena.

Svoje svetle momente startom dugog kvartala imao je Lukas Vank. Povukao je svoj tim ponovo ka dobrom ritmu, pa je u 13. minutu na semaforu pisalo 31-17 za Frankfurt. Problem je naravno bio što su poni dolazili isključivo sa spoljnih pozicija. Meta Harms je brzo zaradio tri penala, dok je Džžmel Mek klin i dalje nespreman iako je sa ekipom već dva meseca. Jasno do poluvremena su se Skajlajnersi potrudili da "patentiraju", izgubljene lopte, plus se kod Najnersa razigrao Franc Mesernet pa se na poluvreme otišlo sa 35-33 u korist gostiju.

Očekivalo sa da će tokom velikog odmora argentinski trener Rodrigo Pastore uspeti da razdrma svoje izbranike. Iz svalačionice se ponovo vratio "nabrijani" Frankfurt koji je čvrsto rešio da se do samog kraja bori za pobedu. U trećem kvoteru sve svoje kvalitete pokazao je kapiten Kvantez Robertson. Interesantan podatak je da kad god je u ovoj sezoni "Tez" bio najefikasniji njegov tim je poražen.Kapitenu se pridodao i Branku Badio pa je Frankfurt u poslednjih deset minuta ušao sa + 8 (57-49)

Srpljenje i mnogo puta pomenuta koncentracija bili su ključni segmenti na ovoj utakmici.Gosti su par puta u poslednjoj četvrtini pogodili sa istekom vremena za napad, sve je to dodatno ometalo Najnerse koji su išli iz greške u grešku. Na 180 sekundi vodili su gpsti sa 8 razlike i bili na domak pobede. Tada je popustila koncentacija, činilo se kada je Tez Robertson pogodio za 75-71 da je to to ,ali je Litvanac Mindauskas Šuüšinskas svojom trojkom izjednačio na 77-77 i odveo ovaj meč u dodatnih pet minuta. Zanimljivo i 27. decembra proüle godine u "Fraport Areni" ovi rivali su igrali produžetak.

Prvi put na ovom susretu Hemnic je poveo u produžetku.Bilo je prvo 79-78, pa 81-78. Iznenadio je Okampo zonskom odbranom, na drugoj strani je Džamel Meklin "zidao" ispod koša i skoro "sagradio" pobedu. Najnersi su sa linije penal 25 sekundi pred kraj poveli sa 87-86. Poslednji napad imali su Skajlajnersi ali su ga očajno odradili, i na kraju izgubili, pa skoro dobijenu utakmicu.

Prvenstvo se nastavlja sledećeg vikenda kada u "Fraport Arenu" , dolazi jedan od najboljih timova lige Ludvigsburg. 6. februara se igra, a meč počinje u 15. časova.