Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Novi poraz u Bonu

Runda broj 31 donela je duel dve ekipe koje su imalo dijametralno suprotnu sezonu. Nakon što je Telekom startovao "kilavo" , i doživeo par nesretnih poraza, pa na tabeli bili sve niže i niže, čelnici kluba su smenili trenera Igora Jovovića. "Šok terapija" kao i nesporni kvalitet ovog sastava na kraju će im pomoći da prvenstvo završe u zlatnoj sredini.

Frankfurt je dugo figurirao kao kandidat za plej of, a kada se to nije desilo tim je poharao korona virus, što će na kraju pokvariti utisak i učinak ekipe.

Na ovo gostovanje se opet otišlo bez bolesnog Meta Moblija. Nema prvog strelca tima, ali nema ni problema. Tu je kad zatreba Kvantez Robertson. Sa "rafalnom paljbom" , svog kapitena krenuli su gosti pa su već u 5. minutu vodili sa 15-10. Široki roster Bona je naravno imao odgovor, ali se nisu uplašili Skajlajnersi.

Početkom drugog perioda Tezu su se pridodali Marko Feler, Džo Rehon i Kamari Marfi, pa je semafor u 12. minutu pokazivao 26-20 za goste. Vodili su oni i sa 29-23, no domaći imaju svojih "pet minuta" serijom 7-0, otpočinju "kontrolu semafora". Vrlo brzo vođstvo odlazi i na + 8 (41-33), ali onda jedan od plejade mladaca Filip Hadenfeld pokazuje sa par svojih poteza, da u mlađim kategorijama kluba sa obale Majne ima puno kvaliteta. Spoj mladosti i iskustva dovoljan za zaostatak od samo 2 poena na poluvremenu 41-39 za Bon.

Jasno u ovakvim situacijama, kada jedan od protivnika ima maksimalno skraćenu rotaciju, samo je pitanje kada će popustiti, što će drugi rival iskoristi da utakmicu odvede u "jednosmernu ulicu". To se Frankfurtu desilo na startu drugog poluvremena, kada su domačini rešili da slome otpor "žilavih", izabranika Sebastijana Glajma. Serijom 10-0, prednost Telekoma je otišla na 51-39.Svim problemima Skajlajnersa treba dodati još dve činjenice vezane za ovaj susret. Evidentno je bilo da je karantin ostavio posledice na Jon-Aksela-Gudmudsona pogotovo u napadačkom segmentu. Još veći problem je bio i "dolazak" na utakmicu uvek pouzdanog Rašida Mura tek u drugom poluvremenu. Naravno da nikad nije dobro kad se gubi, ali iz ove sitacije se mnogo toga može naučiti. Budući trener i rukovodstvo kluba imali su šta videti od mladih igrača, a pogotovo u drugom poluvremenu inspirisanog Jošua Bonge, čiji brat igra za Vašington Vizardse.

Na krilima svoje mladosti gosti su u samom finišu prišli na -6 (76-70), ali ovako desetkovani više od toga nisu mogli. Krajnjih 85-73 neće pokvariti sasvim solidan utisak koji su ostavili Skajlajnersi.

Maraton u finišu šampionata se nastavlja, te 2. maja sa početkom u 15. časova igra se duel narednog kola protiv Oldenburga u Fraport Areni.