Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Ništa novo u Bambergu

Spielberichte auf Serbokroatisch? Ja, genau! Mit Dusan Selakovic freuen wir uns über einen serbischen Journalisten, der uns ehrenamtlich unterstützt und unsere Spiele auf serbokroatisch zusammenfasst. Mit rund 70.000 Serbokroaten im Rhein-Main-Gebiet kann er auf eine große Leserschaft bauen.

U Bambergu početkom sezone nije sve išlo u skladu sa očekivanjima. Nakon što je trener Oren Amiel koji je stigao tokom sezone uspeo da ekipu i 22 -i put za redom uvede u plej-of , tokom leta je dobio šansu da sastavi tim po svom ukusu. Nije krenulo baš najbolje, te je Brose prvo ispao u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a potom su doživeli pet vezanih poraza u Ligi. Bolji dani nagovešteni su pobedom u Roštoku, ali je sve to još dalekjo od ambicija kluba kakav je Bamberg.

Dobra vest za navijače Frankfurta stigla je na dan odigravanja ove utakmice. Novi igrač je Markus Luis koji je stigao iz Poljske i trebalo bi da predstavlja pojačanje u daljem toku sezone. Nažalost lošer vesti su ovaj put preovladale , te se na put u Bavarsku nisu uputili povređeni Breneke i Tubutis. Sa ekipom je bio Martinas Geben, ali ni on nije igrao zbog povrede.I tako desetkovani Skajlajnersi odlično su počeli prvih devet poena palo je isključivo šutem van linije 6.75. Domaći u kompletnom rosteru su krenuli malo rezervisano , ali kako je utakmica odmicala hvatali su ritam. Veliki problem za tim iz Frankfurta bile su i dve brze lične greške plejmejkera Frejzera. Dozvolićete da u daljim izveštajim ovog momka ovako potpisujem, jer dok sam odrastao legendarne mečeve boksovali su Muhamed Ali i Džo Frejzer, a ne Frejžer. Nakon deset minuta, iako oslabljeni gosti imali su aktivan rezultat, 25-21 za Brose.

Već startom drugog perioda krenula je „šutersk klinika“, Bamberga. Nakon trojke Patrika Hekmana vrlo brzo su domaći otišli u dvocifreni plus (37-25).“Sevale“, su trice sa svih strana i pozicije, te se činilo u jednom trenutku da je Bamberg pogodio sve što je u prethodnim kolima promašivao. Nisu imali gosti nikakav odgovor za ovakav ritam domaćih. U poslednjem minutu prvog poluvremena Brose je vodio sa 57-33, a na odmor se otišlo sa ogromnih 57-36 za Bamberg. U zapisnik mora ući da su domaći za poluvreme dali 9 trojki iz 14 pokušaja.

Svojim minijaturam na početku drugog poluvremena Kvantez Robertson i omaleni Frejzer su nagovestili ono što ćemo gledati. Kako bi gosti uspeli i da povežu par uspešnih napada i smanje razliku, Bamberg bi odgovori onim što je bio „specijalitet kuće , ove večeri trojkom. Popularni „Tez“ , je odbio da se preda, njegova pozitivna energoija zarazila je ostatak tima gosti su dobili treću četvrtinu (27-21), pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa vođstvom Brosea 78-63.

Od svog najiskusnijeg igrača mnogo toga je video Džošua Obijese koji polako pokazuje da nije bez razloga reprezentativac, i jedan od momaka od kojih se tek očekuju velike stvari. Svojim potezima dodatno je timu ulio samopouzdanje, a nakon što je litvanac Beliauskas sa tri penala smanji prednost domaćih na 86-79 u 35. minutu, bilo je izgleda da ćemo do kraja imati dramu. Međutim, pogađate, Bamberg je ponovo pronašao šut i lagano priveo meč kraju za konačnih 100-83.

Već sledeće nedelje 27. Novembra je novo iskušenje. U Frankfurt stiže Ulm koji nije na najbolji način otvorio sezonu. Utakmica počinje u 15. časova