Letztes Spiel:79:75So 14.04.vs DresdenBericht
Letztes Spiel:74:82Sa 20.04.in KirchheimBericht
Heimspiel:Sa 27.04.19:30 Uhrvs QuakenbrückTickets kaufen

Nemoguća misija

Radna nedelja nastavljena je u Minhenu. Pored Berlina, čini se da je to najteže gostovanje u Ligi. Za razliku od prošle sezone, dolaskom Andree Trinkijerija , bavarski gigant se totalno preporodio. Oni su najprijatnije iznenađenje sezone u Evroligi, i sve "miriše", na plasman u top 8.

Da je bio spreman Nik-Vajler-Beb bio bi to skoro najači Bajern. Ali i bez Amerikanca, ovaj roster deluje odlično. Kada igrate protiv evroligaškom tima pre svega morate biti maksimalno koncentrisani, ne praviti gluposti i kontrolisati skok. Sve ovo što napisah Skajlajnersi su sproveli u delo tokom početne četvrtine. Igralo se uglavnom koš za koš, malo je Dželen Rejnolds "maltretirao" centarsku liniju gostiju, ali je brzo otišao i da odmori. "Tez " Robertson je bio taj koji je nametnuo tempo utakmice, i pokrio neraspoloženog Meta Moblija.

I sve je po tim iz Frankfurta delovalo dobro do 13. minuta i vođstva Bajerna 28-24. Od tog trenutka do odlaska na veliki odmor tim iz Hesena nije dao nijedan poen. Ako sam dobro pratio za čitav drugi kvartal, Frankfurt je poentirao samo sa linije za slobodna bacanja. Uverili smo se vrlo brzo kakva je razlika između evroligaških tmova i onih iz Bundeslige. pa je već na polovremenu bilo ogromnih 45-24 za domaći tim.

Veliki problem za sastav trenera Sebastijana Glajma bilo je i 9 izgubljenih lopti u prvih 20. minuta. Računajući i početak trećeg perioda gosti iz igre nisu pogađali više od devet minuta. Taj "post" , svojom trojkom prekinuo je Met Mobli. Pošto je bar što se imena pobedika meč bio završen treneri su rešili da "isprazne klupe" , i uvere se na koje igrače mogu računati možda i sa većom minutžom u naredim utakmicama. Lepo je bilo videti Džordana Samarea, Lensa Šormana i pogotovo Brunu Vrćića koji se vratio iz povrede i vrlo solidno koristio svoje minute.

Bajern treba arhivirati, poraz 84-58 jeste ubedljiv, ali rezultati u ovm kolu išli su na ruku Skajlajnersima i dalje su u borbi za prvih osam, a u naredni tri kola dva puta se igra kući.

14. febrara sa početkomod 15 časova sledi vrlo bitan duel protiv Ulma u Fraport Areni.